... ... ...

Peter Thiel finansuje polską aplikację modlitewną. Skorzystano z niej 30 milionów razy

Dodane

13-02-2015

Karolina Halik

Zespół Instapray dotychczas milczał w kwestii finansowania, ale niedawno ujawnił informację, że od ubiegłego roku finansowo wspiera ich Peter Thiel i Founders Fund. Aplikacja tworząca społeczność wokół modlitwy jest niewątpliwym sukcesem - skorzystano z niej ponad 30 milionów razy.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

 Zdjęcie royalty free z Fotolia

Instapray nie jest aplikacją religijną, ale pozwala na modlitwę i medytację. Daje możliwość stworzenia zakątka w sieci, który nie jest otwarty na publiczność jak inne portale społecznościowe, ale pozwala użytkownikom wspierać się wzajemnie. Dotychczas Internet nie dawał dostępu do podobnego miejsca tak licznej grupie użytkowników. Wręcz przeciwnie - w wielu aspektach szerzył wrogość, nienawiść, pozwalał na molestowanie i wykorzystywanie. 

Twórcy aplikacji Instapray starają się to zmienić tworząc komfortowe miejsce do medytacji, modlitwy, nie sugerując jednocześnie żadnego wyznania. Jak się okazuje - za sukcesem Instapray stoją Polacy. Na czele zespołu stoi Fryderyk Ovcaric, który wyjechał do Stanów Zjednoczonych aby ukończyć studia MBA na Stanfordzie. Tam poszukiwał miejsca w sieci, w którym znajdzie komfort i modlitwę. Kiedy nie udało mu się go odnaleźć, postanowił stworzyć aplikację, w której nie będzie przyzwolenia na rozpowszechniającą się w sieci nienawiść.

Wykorzystując zaoszczędzone pieniądze z czesnego, zatrudnił polską załogę programistów i designerów, aby wspólnie stworzyli aplikację. Instapray powstało z potrzeby, nie chęci monetyzacji. Ovcaric jednak przyznaje w rozmowie z Venture Beat, że wkrótce zespół będzie musiał przemyśleć model biznesowy projektu. Moment ten nieuchronnie nadchodzi, ponieważ aplikacja przebrnęła już przez kamień milowy. Opublikowano w niej ponad 30 milionów modlitw.

Instapray powstało w 2013 roku z inicjatywy Fryderyka Ovcarica oraz jego wrocławskiego zespołu. Celem zespołu jest szerzenie miłości i wsparcia oraz uczynienie świata lepszym miejscem.

Komentarze (0)