Middle East Venture Capital Fund ogłosił, że zamierza zainwestować blisko 29 milionów dolarów w firmy technologiczne z Palestyny. Funduszowi udało się przekonać do wsparcia inwestycji zarówno korporacje, fundacje jak i podmioty inwestycyjne.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Fundatorami funduszu są Cisco, Google, Soros Economic Development Fund, Skoll Foundation, Jean i Steve Case (Case Foundation) oraz Europejski Bank Inwestycyjny.

Inwestycja funduszu może okazać się krokiem milowym w rozwoju technologicznym tego regionu. Jest ona obarczona sporym ryzykiem, głównie ze względów politycznych. Jak wiadomo, sytuacja w Palestynie od wielu lat jest bardzo niestabilna i może mieć to duży wpływ na powodzenia inwestycji. Jednak w przypadku pomyślnego rozwoju wydarzeń, inwestycja z pewnością da wymierne efekty zarówno inwestorom, jak i całemu regionowi.

Fundusz będzie inwestował w firmy działające w obszarze internetu, telefonii komórkowej oraz oprogramowania. Jego siedzibą będzie Ramallah, a za zarządzanie funduszem odpowiadać mają Saed Nashef oraz Yadin Kaufmann. Ich międzynarodowe doświadczenie menedżerskie ma zapewnić sukces przedsięwzięcia.

Komentarze (0)