Znajdź aplikację, która robi to czego potrzebujesz - tak w jednym zdaniu zostaje wyjaśniona idea startupu, który dzisiaj otrzymał 3,8 miliona dolarów w rundzie finansowania od U.S. Venture Partners, WI Harper Group oraz Web Investment Network.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Quixey to wyszukiwarka aplikacji, która przeszukuje nie tylko duże "app-sklepy", ale sprawdza opinię forumowiczów oraz blogerów by szukającym, czyli nam, podać najlepsze rozwiązanie. Wyszukiwarka jest prosta w obsłudze, wyniki ukazują się wręcz błyskawicznie, a po kliknięciu na jeden z nich przenosimy się do podstrony, pokazującej nam opis, cenę, tweety oraz filmy czy artykuły opisujące funkcjonalność szukanej aplikacji. W pobliżu znajduje się również przycisk przenoszący nas do sklepu gdzie po uiszczeniu opłaty możemy pobrać aplikację na nasze urządzenie mobilne.

Startup zdobył już w przeszłości 400 tysięcy dolarów od Erica Schmidta z Innovation Endeavors, co daje łączną sumę 4,2 miliona dolarów dofinansowania projektu. Otrzymane fundusze mają być przeznaczone na usprawnienie serwisu, by wyszukiwane wyniki ukazywały się jeszcze szybciej wraz z pełniejszymi opisami i rekomendacjami internautów.

źródło: techcrunch.com, gigaom.com

Komentarze (0)