W gwarze ulicy, w metrze czy w domowym zaciszu, czytanie książek w niektórych momentach bywa trudne. Co, jeśli zamiast słuchania szumu ulicy, Booktrack pomoże Ci wczuć się w czytaną treść poprzez słuchanie odgłosów klubu, w którym odbywa się akcja książki?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Jak mówi pomysłodawca projektu, Paul Cameron, ludzie zazwyczaj słuchają jakiejś muzyki w trakcie czytania książki, a więc dlaczego by nie słuchać czegoś odpowiadającego jej treści? Przyglądając się rzeczywistości wiemy, że dziesiątki milionów ludzi, dojeżdżając do pracy czyta i jednocześnie słucha muzyki, która nie jest współmierna z czytaną treścią. Zamiast tego mogą teraz przeżyć więcej, czytając oraz słuchając soundtracków dzięki Booktrack, który zasadniczo zmienia przeżycia z czytania - mówi Cameron.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Po pobraniu na swoje urządzenie mobilne oraz kupieniu e-booka z podkładem dźwiękowym, Booktrack mierzy w jakim tempie czytamy i dopasowuje do niego moment uruchomienia soundtracku. Wiele opcji, takich jak wyciszenie basów, wyłączenie bądź zmniejszenie głośności podkładu, pozwala na przyjemne czytanie oraz wczucie się w czytaną treść.

źródło: techcocktail.com

Komentarze (0)