Na jakim etapie rozwoju jest Dolny Śląsk? W co inwestować w czasach dekoniunktury? W jaki sposób zachować płynność finansową firmy? Jakie są narzędzia wspierające rozwój innowacyjności w MŚP? I najważniejsze – czy Dolny Śląsk może stać się rajem dla inwestorów? Na te i na inne pytania odpowiedzą eksperci już 11 i 12 października br. we Wrocławiu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Kilkunastu ekspertów, ciekawe wypowiedzi i analizy, odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące aspektów gospodarczych i ekonomicznych - tak będą wyglądały organizowane przez Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych 11 i 12 października w Hotelu Mercure Panorama we Wrocławiu Konferencje Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja oraz InvestExpo Business Meeting. Do uczestnictwa w wydarzeniach zapraszamy już dziś inwestorów z regionu Dolnego Śląska, właścicieli i kadrę zarządzającą przedsiębiorstw, kadrę naukową wrocławskich uczelni, przedstawicieli administracji samorządowej, instytucji finansowych oraz instytucji otoczenia biznesu.

InvestExpo to zapoczątkowany w 2009 roku cykl organizowanych w największych miastach wojewódzkich, cieszący się ogromną popularnością Konferencji. II Wrocławska Konferencja InvestExpo Business Meeting z tematem przewodnim „Czy Dolny Śląsk może stać się rajem dla inwestorów?" jest kolejną edycją tego unikalnego w skali regionu wydarzenia podejmującego tematy gospodarcze i ekonomiczne oraz gromadzącego szeroką publiczność zainteresowaną podniesieniem poziomu innowacyjności przedsiębiorstw i organizacji oraz pozyskaniem kapitału na rozwój firmy. Jest to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do zdobycia cennej, specjalistycznej wiedzy, zawsze aktualnej i w zgodzie z najnowszymi trendami na rynku. Prelegentami na konferencji będą specjaliści z dziedziny finansów i inwestycji, łączący wiedzę teoretyczną z wieloletnią praktyką. Dzięki temu Konferencja doprowadzi do wielu istotnych ustaleń oraz będzie stanowić doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i wiedzy, nawiązywania relacji biznesowych
i współpracy.

Konferencje PSAB-I poświęcone będą problematyce efektywnej komercjalizacji wiedzy i technologii pochodzącej ze szkół wyższych oraz funkcjonowaniu nowoczesnych sieci inwestorów kapitałowych – Aniołów Biznesu w Polsce i na Dolnym Śląsku. Organizowane przez nas wydarzenia swoją tematyką obejmować będą również zagadnienia związane z szeroko rozumianym finansowaniem udziałowym innowacyjnych firm w regionie. Dzięki dofinansowaniu PSAB–I ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 3.3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, udział w konferencjach jest bezpłatny.
W trakcie trwania Konferencji zaplanowano szereg prelekcji, które dotyczyć będą m.in. sposobów pozyskania inwestora, współpracy pomiędzy nauką a biznesem czy perspektywami inwestycyjnymi na rok 2012. Nie zabraknie również praktycznych przykładów współpracy z Aniołami Biznesu czy historii sukcesu zaproszonych gości.

„InvestExpo jest nową jakością w tego typu konferencjach. /.../ Tu jest powiew świeżości i nowości. Obok wykładów i wyjaśnień tu mamy do czynienia ze spotkaniem świata młodego biznesu /.../ i tych, którzy chcą im pomóc" – powiedział dr Jerzy Małkowski, Doradca Prezesa Związku Banków Polskich. W podobnym tonie wypowiedział się również Marcin Billewicz, Prezes Zarządu Copernicus Securities SA: „Uważam, że inicjatywa InvestExpo jest bardzo dobra. /.../ Jest bardzo niewiele działań, które pozwalają na zgromadzenie z jednej strony uczestników, którzy chcą się dowiedzieć jak pozyskać środki, a z drugiej tak wielu panelistów, którzy dzielą się swoją wiedzą /.../."

Serdecznie Państwa zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna (784-087-248 lub 784-087-245) lub mailowa: rafalpalgan@ines.org.pl lub marzenawalczuk@ines.org.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji: www.investexpo.pl oraz www.psab.pl. Zapraszamy!

Komentarze (0)