Każdy może być w czymś najlepszy na świecie – głosi idea serwisu RecordSetter, skupiającego w jednym miejscu rekordzistów w swoich dziedzinach i nie chodzi tutaj wyłącznie o bieganie na czas, czy o podniesienie największego możliwego ciężaru.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Użytkownicy serwisu RecordSetter, przesyłając filmy pokazują, w jakich dziedzinach próbują być najlepsi na świecie. Po zamieszczeniu filmu ukazującego pobicie jakiegokolwiek rekordu, po pewnym czasie pojawiają się nowe widea, w których pobijany jest poprzedni rekord.

Największą popularność zdobyły przede wszystkim filmy pokazujące najdłuższą trasę, w której bohaterzy filmu przybijają największej liczbie przechodniów popularne „piątki”, czyli uderzenia dłonią w dłoń drugiej osoby. W serwisie możemy obejrzeć również bardziej „fikuśnie” rekordy, takie jak: parę dającą sobie największą ilość buziaków w ciągu 30 sekund, największa ilość wykałaczek wciśniętych w brodę, czy przejście jak najdłuższego dystansu z 40 kg obciążnikiem zawieszonym na ustach.

Mamy tutaj również podział na rekordy gwiazd. Możemy zobaczyć Kelly Rowland, która pobija rekord w zawieszeniu największej ilości torebek na ramionach czy Drew Barrymore, która podczas jazdy na rolkach ciska ciasta w twarze swoich fanów.

Zabawę napędzają również konkursy, np. dziś można pobić rekord w największej ilości uderzeń w piniate w ciągu 60 sekund. Do wygrania jest 50 000 dolarów.

W sobotę projekt Universal Records Database uzyskał dofinansowanie w postaci 1 miliona dolarów od VantagePoint Capital, 77 Ventures i inwestora Chrisa Sacca. Pomysłodawcą projektu jest Dan Rollman.

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)