Najpopularniejsze amerykańskie aplikacje 2016 roku. Na szczycie Facebook

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Firma badawcza Nielsen przygotowała ranking 10 najpopularniejszych amerykańskich aplikacji. Na czele listy znalazł się Facebook i Messenger oraz pięć programów należących do Google.

Pierwsze i drugie miejsce 

Na szczycie listy znalazły się dwie aplikacje stworzone przez Marka Zuckerberga. Chodzi oczywiście o mobilną wersję Facebooka i popularny komunikator Messenger. Pierwszy z programów był używany w minionym roku co miesiąc przez ponad 146 mln unikalnych użytkowników. Oznacza to wzrost o 14 proc. w stosunku do 2015 roku. 

Druga z najczęściej używanych aplikacji odnotowała z kolei blisko 130 mln unikalnych użytkowników i nieco wyższy wzrost, bo na poziomie 28 proc. W pierwszej dziesiątce nie zabrakło także programu do dzielenia się zdjęciami, który również należy do miliardera. Instagram, o którym mowa, zajął dopiero ósme miejsce w zestawieniu, ale za to może pochwalić się większym wzrostem liczby użytkowników – 36 proc. 

Piątka Google 

Kolejnych pięć miejsce, w tym jedno na podium, należy do aplikacji opracowanych przez Google. Wśród nich najpopularniejszą okazał się YouTube, z którego co miesiąc korzystało w ubiegłym roku ponad 113 mln unikalnych użytkowników. Dalej w rankingu uplasowały się: Google Maps, mobilna wyszukiwarka Google, sklep Google Play i Gmail. 

Zestawienie zamykają muzyczna aplikacja Apple Music i Amazon App, która służy do robienia zakupów w popularnym sklepie online. To ona zresztą, mimo najniższej liczby unikalnych użytkowników, może pochwalić się najwyższym wzrostem nowych użytkowników. Wartość ta wynosi 43 proc. w stosunku do poprzedniego roku. 

Android popularniejszy niz iOS 

Nielsen podaje także, że już 88 proc. abonentów telefonii komórkowych w Stanach Zjednoczonych korzysta ze smartfonów. Większość z nich (53 proc.) posiada urządzenia pracujące na Androidzie. Nieco mniej osób (45 proc.) korzysta z iPhone’ów. Zaledwie 3 proc. używa smartfonów działających w oparciu o systemy BlackBerry i Windows Phone.  

Źródło: Nielsen