Naukowa Fundacja Polpharmy chce wesprzeć twórców nowych rozwiązań telemedycznych. Do wygrania nawet 100 tys. złotych

naukowa fundacja polpharmy chce wesprzec tworcow nowych rozwiazan telemedycznych do wygrania nawet 100 tys zlotych
Udostępnij:
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza konkurs na techniki mobilne w służbie medycyny. Twórcy najciekawszych projektów otrzymają nagrodę główną w wysokości 100 tys. zł oraz możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed potencjalnymi inwestorami.

zdjęcie: polpharma.pl

 

Szacuje się, że możliwość sprawowania opieki na odległość nad chorymi pozostającymi we własnych domach, pozwoli na wzrost przeżywalności o 15%, a długość hospitalizacji powinna spaść o 26%. Koszt opieki pielęgniarskiej może natomiast zmniejszyć się o około 10%. Wprowadzenie e-recept może spowodować spadek o 15% błędów skutkujących podaniem choremu niewłaściwego leku lub w nieodpowiedniej dawce. Nowe technologie mają ogromny wpływ na branżę medyczną i mogą znacznie wpłynąć na usprawnienie prac lekarzy oraz poprawić komfort życia milionom pacjentów. 

Techniki mobilne w służbie medycyny

Wychodząc naprzeciw potrzebom medycyny, Naukowa Fundacja Polpharmy ogłosiła konkurs na techniki mobilne, które będą wspierać prewencję, diagnostykę i leczenie chorób cywilizacyjnych. To rozszerzenie dotychczasowej działalności Fundacji, która wspiera rozwój nauk medycznych i farmaceutycznych.  

Zgłoszone projekty oceniane będą w zakresie:

  • wpływu na redukcję czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych,
  • wpływu na chorobowość,
  • udziału w postawieniu rozpoznania,
  • wpływu na rokowanie,
  • wpływu na przestrzeganie przez pacjenta zalecanej terapii,
  • użyteczności/łatwości używania przez pacjentów,
  • symulacji procesów chorobowych i wsparciu przy wyborze i monitorowaniu procesu leczniczego,
  • wpływu na edukację pacjentów i/lub lekarzy,
  • wpływu na efektywność kosztową terapii, prewencji lub diagnostyki.

Nagrody

Jury konkursowe wybierze trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody pieniężne na rozwój swojego projektu. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidywana jest nagroda w wysokości 100 tys. zł, za drugie 80 tys. zł, zaś za trzecie – 50 tys. zł. Twórcy najciekawszych projektów, nawet jeśli nie zajmą żadnego miejsca na podium, dostaną szansę zaprezentowania swoich pomysłów przed potencjalnymi inwestorami.

– Wiemy już, że życie pacjenta może się poprawić dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnych wspierających profesjonalistów medycznych w opiece zdrowotnej chorych, szczególnie przewlekle. Rozwiązania z zakresu e-zdrowia, o ile są efektywnie stosowane, zapewniają bardziej spersonalizowane, zorientowane na pacjenta, podejście do opieki zdrowotnej. Umożliwia to lepsze dostosowanie do potrzeb, większą efektywność i wydajność oraz pomaga zmniejszyć liczbę błędów, jak też ograniczyć długość hospitalizacji. Takie podejście sprzyja integracji społeczno-gospodarczej i równości, podniesieniu jakości życia i wzmocnieniu pozycji pacjenta dzięki większej przejrzystości, dostępowi do usług i informacji oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w sektorze zdrowia – mówi dr Wojciech Kuźmierkiewicz, prezes zarządu Naukowej Fundacji Polpharmy.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 15 grudnia 2018 r. pod adres [email protected]. Pełen regulamin konkursu znajduje się na stronie.