NeptunIDE – zintegrowane środowisko programistyczne

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Napisanie nawet najmniejszej aplikacji wymaga ciągłego przełączania się między dziesiątkami różnych programów? Konfiguracja i utrzymanie środowiska pracy programisty wymaga mnóstwa czasu i pieniędzy? W swojej pracy poświęcasz większość czasu na wszystko, tylko nie programowanie?

Napisanie nawet najmniejszej aplikacji wymaga ciągłego przełączania się między dziesiątkami różnych programów? Konfiguracja i utrzymanie środowiska pracy programisty wymaga mnóstwa czasu i pieniędzy? W swojej pracy poświęcasz większość czasu na wszystko, tylko nie programowanie? Jeżeli tak, to myślisz podobnie jak twórcy NeptunIDE, zintegrowanego środowiska deweloperskiego uruchamianego w przeglądarce internetowej.


Od poniedziałku 4. lipca można zapisać się na darmową wersję beta programu. Kierowany przede wszystkim do programistów PHP projekt łączy dostępne narzędzia w spójną całość, pozwalając na pracę z dowolnego miejsca i z dowolnego komputera z dostępem do internetu.

Pomysł na projekt zrodził się z naszych własnych potrzeb; w codziennej pracy bardzo dotkliwie odczuwaliśmy braki istniejących narzędzi i problemy z ich integracją. W najbliższym czasie będziemy rozwijać go w ramach Global Startup Challenge 2011, a na początku sierpnia planujemy uruchomienie zamkniętych beta-testów – mówi Jakub Laskowski, pomysłodawca projektu. – Uczestnicy beta-testów, poza możliwością sprawdzenia projektu jako jedni z pierwszych, otrzymają 50% zniżki na gotowy produkt, a ci, którzy zgłoszą najbardziej wartościowe uwagi, otrzymają darmową licencję na program.

NeptunIDE wyróżnia się przede wszystkim wysokim poziomem integracji z używanymi przez programistów narzędziami takimi jak debuggery, systemy kontroli wersji, narzędzia do przeprowadzania testów jednostkowych czy ciągłej integracji. Ponadto, dzięki pracy w modelu SaaS, wszystko to działa od razu bez potrzeby żmudnej konfiguracji. Dodatkowo, polskie IDE stawia na dedykowane wsparcie popularnych frameworków PHP – na początek bardzo łatwego i posiadającego duże możliwości CakePHP, a także na automatyczne zarządzanie aktualizacjami zewnętrznych bibliotek.

Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie projektu dostępnej pod adresem http://www.neptunide.com, na której można także zapisać się do beta-testów.

źródło: informacja prasowa