Nethone zebrał 4 mln złotych od Innovation Nest

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Nethone zebrał 4 mln złotych od Innovation Nest

Udostępnij:

Nethone zamknął pierwszą zewnętrzną rundę finansowania, pozyskując ponad 4 miliony złotych. Firma technologiczna, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania fraudów w transakcjach online, przeznaczy te środki na rozszerzenie swojej działalności na nowych rynkach.

Zarząd Nethone deklaruje, że firma jest gotowa na szeroką ekspansję sprzedażową. – Na początku 2019 dostaliśmy się do prestiżowego akceleratora Plug & Play w Dolinie Krzemowej. To, w połączeniu ze stale wydłużającą się listą zadowolonych klientów, zaowocowało rozmowami z zagranicznymi partnerami i inwestorami instytucjonalnymi. Nabieramy tempa, a środki od Innovation Nest z pewnością pomogą nam jeszcze szybciej rosnąć – mówi Hubert Rachwalski, CEO Nethone.

Nethone działa globalnie, obsługując duże podmioty z branży turystycznej i e-commerce, takie jak działającą w blisko 30 krajach grupę eSky, największe brazylijskie linie lotnicze Azul czy Polskie Linie Lotnicze LOT.  Od początku 2018 roku firma aktywnie współpracuje z sektorem finansowym, w tym Grupą ING. Wspiera także wiodące instytucje pożyczkowe, a na początku kwietnia tego roku została partnerem technologicznym Biura Informacji Gospodarczej ERIF.

– Nethone zawdzięcza swoje sukcesy zespołowi, który łączy mocne kompetencje biznesowe z unikalną i głęboką wiedzą technologiczną. Do inwestycji przekonało nas jednak przede wszystkim to, co firma zbudowała do tej pory oraz w jaki sposób konstruuje swoją strategię w średnim i długim terminie – mówi Piotr Wilam, twórca i partner zarządzający Innovation Nest.

Nethone powstał w 2016 roku w Daftcode – największej w Polsce firmie działającej w modelu venture building. Firma rozwija swoją technologię także dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, realizując projekty o wartości ponad 20 milionów złotych. Innovation Nest jest pierwszym zewnętrznym inwestorem spółki. Za funduszem Venture Capital stoi założyciel Onetu – Piotr Wilam. Zarządzany przez niego fundusz jest jednym z wiodących na rynkach CEE. Innovation Nest inwestuje wyłącznie w firmy technologiczne, w których dostrzega potencjał globalnej ekspansji.

Rozwiązanie Nethone jest przydatne wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko oszustw w transakcjach online. Twórcy używają autorskich metod profilowania użytkowników oraz uczenia maszynowego. Technologia Nethone umożliwia automatyczną detekcję podejrzanych użytkowników, jednocześnie pomagając przedsiębiorcom lepiej zrozumieć wszystkich pozostałych klientów.

– Zagrożenie oszustwami przy transakcjach online jest dużym problemem dla firm sprzedających w Internecie. Nethone pokazuje jak w praktyce sztuczna inteligencja może lepiej niż tradycyjne technologie zapewniać cyberbezpieczeństwo. Rozwiązanie Nethone Guard z niespotykaną wcześniej na rynku skutecznością zapobiega fraudom płatniczym oraz pozwala na pogłębione zrozumienie klienta. Możliwości wykorzystania tego produktu są więc praktycznie nieograniczone – kontynuuje Piotr Wilam.