Startup to słowo o stosunkowo krótkiej tradycji w naszej strefie ekonomicznej, jednak dynamicznie zyskujące na popularności, zwłaszcza w kręgach studentów i świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dzieje się tak za sprawą promocji „zdrowego” podejścia do tematu rozwoju gospodarczego, opierającego się w głównej mierze na wykorzystaniu ogromnej kreatywności ludzi młodych, tak dobrze zdających sobie sprawę z najnowszych trendów i mechanizmów znakomicie prosperujących gospodarek światowych.

Takimi założeniami kierują się również pomysłodawcy Business Startup Project – ogólnopolskiego programu aktywizującego, realizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości dzięki wsparciu udzielonemu przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Za pomocą szeregu warsztatów o charakterze edukacyjno-doradczym pragną oni wspomóc realizację nowatorskich pomysłów na biznes. Całość składać będzie się z trzech etapów, których zadaniem będzie nakierowanie i wyselekcjonowanie najciekawszych innowacji oraz zaprezentowanie ich w atrakcyjnej formie przed potencjalnymi inwestorami.

Pierwszym etapem będą bezpłatne, ogólnodostępne warsztaty Creative Lab, które odbędą się na terenie całego kraju między listopadem 2011, a lutym 2012 roku. Będą one związane z  najistotniejszymi aspektami zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz pozyskiwania funduszy na realizację swoich celów. To również przepustka do kolejnych etapów konkursu dla najaktywniejszych uczestników.

Drugi etap będzie już praktycznym wprowadzeniem swoich pomysłów w życie i zostanie podzielony na trzy składowe projektu. Pair Work - okres intensywnego dopracowywania pomysłu biznesowego oraz doradztwa w zakresie analizy rynkowej oraz przygotowywania kampanii marketingowej - wszystko pod okiem doświadczonego mentora. AIP Pitch – cykl twórczych spotkań z inwestorami i ekspertami, połączony z prezentacją i oceną kształtujących się modeli biznesowych. Preinkubacja – dwumiesięczny okres testowania pomysłu przy wsparciu infrastruktury i pracowników AIP. Ten etap pozwoli wyłonić 10 najlepszych uczestników programu.

Zakończeniem przygody z Business Startup Projekt będzie Final Biznes Mixer, czyli wyłonienie zwycięzców oraz wręczenie nagród. Największą nagrodą będzie jednak możliwość spotkania się „twarzą w twarz” z inwestorami pragnącymi rozpocząć współpracę z obiecującymi młodymi przedsiębiorcami.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)