Woblink otwiera Woblink MobiStore - pierwszą i jedyną polską e-księgarnię dla użytkowników czytnika Kindle, dostępną bezpośrednio z poziomu urządzenia. Bezpośrednich płatności można dokonać za pomocą najszybszego systemu płatności on-line w Polsce - YetiPay.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Możliwość czytania polskich książek ponad 60 najlepszych wydawnictw na najpopularniejszym w Polsce i na świecie czytniku Kindle to wydarzenie absolutnie przełomowe. Woblink udostępnia rozwiązanie, na które czekali wszyscy użytkownicy czytnika Kindle Amazon chcący w łatwy i legalny sposób korzystać z e-booków. Nawigacja po e-sklepie odbywa się z poziomu urządzenia, a łatwe i intuicyjne zakupy dokonuje się za pomocą jednego kliknięcia dzięki mikropłatnościom YetiPay.

Od najbliższego piątku (16 marca 2012 r.), dzięki można kupować tysiące polskich e-booków na czytnik Kindle, korzystając z dwóch metod płatności. Po pierwsze, identycznie jak w sklepie Amazon, czyli dzięki nawigacji po księgarni Woblink MobiStore dokonywanej bezpośrednio na czytniku. Płatności dokonuje się za pomocą systemu mikropłatności on-line - YetiPay. Zasilenie konta w YetiPay dowolną kwotą umożliwia kupowanie książek dosłownie jednym kliknięciem. Po zakupie pliki zostają przesłane prosto na czytnik – tak samo, jak przy zakupach w Amazonie.

Druga możliwość to kupowanie za pośrednictwem portalu woblink.com. Na portalu można wybierać dowolną opcję płatności za książki: kartą kredytową, e-przelewem lub  z  systemem YetiPay. Po zakupie należy dokonać prostej synchronizacji czytnika z aplikacją desktopową Woblink, a książki zostaną przesłane na  urządzenie. E-booki po zakupie można również ściągnąć na Kindle pobierając plik na dysk PC z wirtualnej półki użytkownika na woblink.com i podłączając czytnik do komputera przez kabel USB.

E-booki pobrane z katalogu na www.woblink.mobi to pliki w formacie MOBI oznaczone tzw. watermarkiem. Udostępnienie tego formatu wymaga rezygnacji ze standardowego systemu DRM. Coraz więcej płynących ze świata i z krajowego rynku informacji wskazuje na to, że jest i będzie to powszechnie akceptowane i skuteczne rozwiązanie. Watermark to precyzyjne, indywidualne dla każdej transakcji oznakowanie plików, zawierające dane, które pozwalają na identyfikację osoby, która pozwoliła na ewentualne skopiowanie pliku. Oznaczenie jest niewidoczne i absolutnie nieuciążliwe dla użytkownika.

Jak kupować e-booki na Woblinku przez czytnik Kindle?
Załóż konto w YetiPay, dodaj na nie środki i zaloguj się. Korzystając z konta YetiPay dokonujesz płatności on-line w kilka sekund. Wybierasz produkt i potwierdzasz transakcję; to tylko dwa kliknięcia. W przeglądarkę Silk na swoim czytniku wpisz adres www.woblink.mobi Załóż konto na Woblinku lub zaloguj się (jeśli już je posiadasz). Przeglądaj katalog i kupuj swoje ulubione e-booki, a system woblink.mobi sam umieści Twoje książki w zasobach czytnika.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)