Najbardziej błyskotliwi przedsiębiorcy, twórczy graficy oraz wydajni programiści będą mieli okazję spróbować swoich sił i wspólnie pracować podczas Startup Weekendu we Wrocławiu w dniach 25- 27 maja br., w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej, które jest integralną częścią kompleksu Hali Stulecia, czyli obiektu wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Czym jest jest Startup Weekend?

Jest to prestiżowa 54-godzinna impreza, w czasie której młodzi ludzie wymieniają się doświadczeniami i wiedzą w zakresie: biznesu, zarządzania, projektowania stron internetowych, tworzenie oprogramowania, by wspólnie stworzyć aplikację mobilną lub stronę internetową, a to wszystko dzieje się w ciągu jednego, majowego weekendu.

Cały proces twórczy rozpocznie się w piątek prezentacjami pomysłów w języku angielskim. Będą one poddane pierwszemu głosowaniu jurorów - głosy zadecydują, które pomysły zakwalifikują się do niedzielnych, końcowych prezentacji. Następnym krokiem jest przekonanie uczestników spotkania do połączenia swoich sił w celu wykonania konkretnego projektu. Od umiejętności pozyskania współpracowników zależy czy dana aplikacja rzeczywiście powstanie – trzeba przekonać uczestników z niezbędnymi umiejętnościami do naszego projektu.

Tego typu konferencje o przedsiębiorczości i Internecie mają zazwyczaj charakter globalnego wydarzenia, które cieszy się obecnością międzynarodowych, uznanych prelegentów. Nie inaczej będzie we Wrocławiu. Sala Audytoryjna w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej będzie miejscem gdzie zainaugurujemy całe wydarzenie. Sobota jest dniem dedykowanym pracy w czasie którego zespoły rozwijają swoje projekty: rysując makiety, programując, czy też opracowując strategię PR-ową. Uczestnicy będą mogli przedstawić i pracować nad swoimi pomysłami w sali wielofunkcyjnej. Na 694 metrach kwadratowych uczestników wspierać będą mentorzy – osoby z doświadczeniem i sukcesami w branży.

Projekty muszą być gotowe do niedzieli rano, kiedy przychodzi czas na skoncentrowanie się na końcowych prezentacjach w czasie których zespoły będą pokazywać co udało się stworzyć w 54 godziny oraz będą odpowiadać na niełatwe pytania zadawane przez międzynarodowe jury.

Startup Weekend jest uznawaną na całym świecie marką, która gościła w Polsce już kilka razy. Podobne imprezy zorganizowano już w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, czy ostatnio w Krakowie, gdzie jeden z uczestników miał zaledwie 10 lat! Od pierwszego startup weekendu, odbyło się globalnie już ponad 400 kongresów, ponad 5.000 projektów zostało opracowanych dzięki uczestnictwu 45 tysiącom ochotników.

Dlaczego warto uczestniczyć w Startup Weekend Wrocław?

Wiele powodów może przekonać do udziału w Startup Weekend Wrocław. Istnieje możliwość opracowania własnego projektu, można znaleźć inwestora dla swoich pomysłów, zawrzeć cenne znajomości i po prostu wziąć udział w wyjątkowym i unikalnym wydarzeniu.

Ponadto, jeśli kiedykolwiek marzyłeś o budowaniu swojego startupu w obiekcie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO to Startup Weekend Wrocław daje Ci taką możliwość już od 25 do 27 maja 2012. Śledź najnowsze informacje o imprezie na http://wroclaw.startupweekend.org/ oraz na Facebooku http://www.facebook.com/swwro. Wkrótce uruchomimy rejestrację!

Kto organizuje Startup Weekend Wrocław?

  • Magdalena Mazur: Project Manager w firmie programistycznej Clearcode, gdzie prowadzi projekty dla klientów z całego świata. Wcześniej pełniła funkcję marketing, community i event managera w Grupie Pino. Współorganizatorka WebWro, InternetDay oraz nowej odsłony Barcampu Wrocław. Absolwentka Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.
  • Asier Ríos: Obecnie dzieli swój czas między kilkoma pasjami: pełni funkcję community lidera we wrocławskim oddziale Google, fotografuje i zajmuje się startupami. Poprzednio pracował w www.idealista.com, wiodącym serwisie branży nieruchomości w Hiszpanii oraz prowadził startup w dolinie Tetuan, w jednym z wiodących hiszpańskich inkubatorów, prezentowany w czasie wieli impreza, takich jak: Expo E-Commerce, Keiretsu Forum czy TechCrunch.
  • Alberto Sánchez: Pracuje w sektorze finansowym, pelni stanowisko dyrektora finansowego. W czasie swojej kariery zawodowej zebrał cenne doświadczenia pracy w Hiszpanii, Polsce i Węgrzech; tworzył oddziały wielu firm w tych krajach, głównie w Polsce, gdzie żyje już od ponad 4 lat.
  • Marcin Zaremba: Head of Business w LoveMobile (Grupa o2.pl). Współzałozyciel Proseed Magazine, współorganiator Aula Polska oraz Aulerów. Wcześniej PM w NewMedia Labs (Arbomedia Group) oraz CEO w Promoring (Xi Investment).
  • Fernando Ballester: Obecnie pracuje jako Social Media Manager w Trivok Business Directory, właściciela Vulka Networks SL i oferuje swoje umięjętności związane z SEO oraz tworzeniem kontentu dla różnych projektów.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)