Po dwóch udanych edycjach w 2011 roku, konkurs API Mashup - największy na świecie plac do testowania API - powraca. Do projektu dołączyli nowi partnerzy i członkowie jury, a wśród nich wiele ciekawych nazwisk.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Do naszego głównego partnera Google, którego API są najczęściej wykorzystywane przez programistów, dołącza GUG.cz, członek międzynarodowej społeczności programistów - GTUG. - Wierzymy, że wśród programistów jest wiele utalentowanych osób ze wspaniałymi pomysłami, które ciągle czekają na swój czas. Cieszymy się, że API Mashup daje im okazję do pokazania się i zwrócenia uwagi innych, aby rozwijać się jeszcze bardziej - komentuje Dan Franc, koordynator GUG.cz i doradca GTUG'ów na całym świecie.

Do jury dołączyła Esther Dyson - znana anioł biznesu, Gillian Muessig - założycielka SEOmoz, Martin Bryany - redaktor naczelny the Next Web, Jon Bradford ze Springboard - londyńskiego akceleratora i wielu głównych inwestorów z Polski, m.in. Piotr Wilam, Bartłomiej Gola, czy Wojciech Przyłęcki.

- Bardzo się cieszę widząc Esther i Gillian w jury, które będą mogły wnieść trochę kobiecej perspektywy do oceny projektów. Wierzę, że oceny i porady od wszystkich członków jury pomogą uczestnikom w znalezieniu właściwego kierunku w dobrą stronę. - przekazuje główny organizator konkursu, Pavel Curda. Daniel Mendalka z GTUG Polska i ambasador konkursu na Polskę podkreślając wagę konkursu dodaje: - Z uwagi na fakt, że coraz więcej Start-Up'ów powstaje i jest rozwijanych w Polsce, jest to najlepszy czas dla konkursów takich jak API Mashup. Wiele z nich ma potencjał i może zyskać znaczącą popularność. Udało nam się zebrać wspaniały zespół ludzi do Jury i już nie mogę się doczekać projektów, które zostaną zgłoszone do oceny -.

Konkurs API Mashup jest miejscem gdzie masz szansę zgłosić swój projekt korzystający z API zewnętrznych serwisów, a na zwycięzców czeka wiele ciekawych nagród. Najlepszy projekt otrzyma pomoc w dalszym rozwoju, wliczając w to wsparcie i kontakty z potencjalnymi inwestorów. Konkurs jest otwarty dla wszystkich programistów z całego świata. Dzięki wsparciu od naszych partnerów medialnych najciekawsze projekty mogą liczyć na promocję wśród portali internetowych. Termin zgłaszania projektów mija 31 Maja 2012. Ogłoszenie zwyciezców - już w połowie czerwca.

Dołącz do nas!

Pavel Curda i zespół API Mashup

info@api-mashups.com

@APImashups

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)