... ... ...

W 48 godzin może powstać nawet kilkadziesiąt wartościowych aplikacji internetowych. Gdzie? Podczas Hackfest

Dodane

23-04-2012

Adam Łopusiewicz

Hackfest to maraton programistyczny, który odbył się w tym roku równolegle w Poznaniu, Bielsku-Białej i online. W imprezie wzięło udział 90 osób, które przez 48 godzin - bo tyle trwa maraton - stworzyły 30 aplikacji internetowych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Najlepsze aplikacje wybierali zarówno Internauci (przez 5 dni oddano ponad 2300 głosów) jak i zaproszeni Jurorzy (dziennikarze, biznesmeni, freelancerzy).

Najlepszą aplikacją w głosowaniu eksperckim została aplikacja wspomagająca pracę przychodni lekarskiej Connecterio . Dwóch Maćków i Adam z Łodzi na pomysł swojej aplikacji wpadli podczas 200.tu kilometrowej drogi do Poznania - uznali, że konsultacje wyników badań czy wstępna diagnoza przez Internet mogą dla wielu ludzi bardziej dostępne.

Drugie i trzecie miejsce zajęły: serwis do pracy nad pomysłami Conceptr.net, stworzony przez studentów Politechniki Poznańskiej oraz Borrower - aplikacja mobilna przypominająca o pożyczonych przedmiotach. Conceptr.net zdominował kategorie dodatkowe dot. designu i kreatywnego interfejsu.

Najlepszą inspiracją na wartościowe aplikacje jest samo życie co potwierdza wygrana serwisu zabio.re w kategorii “aplikacja najbardziej ułatwiająca życie”. Michałowi z Wrocławia i Pawłowi z Gdańska tak znudziło się czasochłonne umawianie na przejazdy ze znajomymi, że stworzyli mobilną aplikację bazującą na sieci znajomych z facebooka rozwiązującą ten problem. W ramach walki o głosy Internautów, Twórcy, nakręcili i opublikowali na YouTube teaser projektu, zachęcający Internautów do poparcia.

Serca i kliki Internautów zebrały projekty DotRebb, Songbox oraz omawiany już zabio.re. DotRebb to projekt do monitorowania skradzionego sprzętu. W przypadku ustawienia stanu “skradziony” przez właściciela oprogramowanie potrafi zrobić zdjęcie kamerą internetową złodziejowi i przesłać je - wraz z numerem IP. Songbox to wg Twórców “portal skierowany do miłośników muzyki, którzy w szybki sposób chcą poznać nowe utwory lub dzielić się swoimi perełkami z innymi.”

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, partner strategiczny Hackfestu, na codzień inwestujący w perspektywiczne projekty internetowe, w ramach własnego programu Inkubator Innowacji wytypował dwa projekty, które mają szansę na preinkubację i dofinansowanie start-upu kwotą nawet do 800.000 zł. Wyróżnione zostały wspomniana już aplikacja Zabio.re oraz Be Awesome - aplikacja której inspirację stanowił problem rzucenia palenia a ogólnym założeniem jest motywowanie do działania, poprzez mówienie o swoim celu.

Przedstawione projekty to tylko 10% pomysłów, które powstały podczas Hackfestu zorganizowanego po raz trzeci przez Fundację Polak 2.0. Katalog aplikacji znajduje się na stronie HackFest.pl - pod każdym projektem można się wypowiedzieć, dając młodym przedsiębiorcom cenne wskazówki jak powinni rozwijać swój projekt. Kolejny Hackfest już jesienią!

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)