Innowacyjny serwis internetowy dla rodziców dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym a także młodzieży, posiadający cechy portalu społecznościowego.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Ideą portalu Edula.pl jest stworzenie i zaktywizowanie społeczności internetowej, zgromadzonej wokół spraw związanych z edukacją i wychowaniem dzieci i młodzieży. Portal ma inspirować i zachęcać placówki edukacyjne, aby przybliżyły biernym obserwatorom swoje funkcjonowanie i zaprezentowały działania jakie podejmują w celu zaktywizowania dzieci i młodzieży. Serwis  udostępnia placówkom nowatorską formę prezentacji - przestrzeń do bezpłatnej prezentacji działalności wzbogaconej o galerię zdjęć, materiały wideo, dokumenty do pobrania  oraz aktualne wiadomości z życia codziennego.

Głównym założeniem jest zebranie w jednym miejscu kompleksowej informacji o działalności krajowych placówek edukacyjno-oświatowych (w tym przede wszystkim przedszkoli i szkół), placówek oferujących wszelkiego rodzaju zajęcia dodatkowe oraz formy spędzania czasu wolnego, korepetycji i opiekunek   oraz umożliwienie komunikacji pomiędzy tymi podmiotami i rodzicami, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, dzięki którym wymiana zdań oraz porad będzie w maksymalnym stopniu efektywna. Baza obejmuje także placówki polskie działające za granicą – np. polskie szkoły czy inne podmioty organizujące poza granicami Polski zajęcia dla naszych rodaków. Aktualnie w bazie jest blisko 50,0 tys. placówek.

Serwis został skonstruowany tak, aby w jak największym stopniu skupić się na potrzebach lokalnych środowisk. Jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Dla rodziców – głównych użytkowników portalu podstawą jest wspomniana rozbudowana wyszukiwarka, która w prosty i przejrzysty sposób pozwala znaleźć to czego użytkownik szuka. Każdy rodzic może sprawdzić ofertę placówek edukacyjnych, zajęć dodatkowych, form spędzania czasu wolnego, opiekunek i korepetycji w swojej okolicy. Poza tym serwis jest idealną platformą wymiany doświadczeń i informacji z zakresu rozwoju, wychowania i edukacji dzieci.

Edula.pl jest połączeniem serwisu z branży edukacyjnej przeznaczonego dla rodziców, dzieci i młodzieży, z portalem społecznościowym. Każdy użytkownik ma możliwość jego współtworzenia poprzez zamieszczanie opinii o placówkach, wypowiedzi na forum, komentowanie artykułów, tworzenie grup itd. Dzięki unikalnym funkcjom serwisu, każdy rodzic  otrzymuje szereg narzędzi, które przy minimalnym zaangażowaniu wszystkich stron, pozwalają rozsądnie gospodarować zarówno jego czasem jak i czasem dziecka. Narzędzia te  w sposób maksymalny pozwalają również wykorzystać internet do wspomagania działalności prowadzonej przez placówki edukacyjno-oświatowe oraz inne podmioty działające na rynku związanym z edukacją, wychowaniem, spędzaniem czasu wolnego.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)