28 czerwca br. w Łodzi odbędzie się konferencja „StartMoney – Kapitał dla biznesu i innowacji. Droga do globalnego sukcesu”(www.startmoney.pl). Będzie ona dotyczyć szeroko pojętego zagadnienia innowacji w biznesie. Organizatorem spotkania jest Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego „Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii”. Prelegenci dyskutować będą przede wszystkim o praktycznej sferze pozyskiwania funduszy na innowacje i wdrażaniu wyników badań naukowych. Konferencja skierowana jest do managerów, ekspertów, przedstawicieli świata nauki, studentów i przedsiębiorców. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Konferencja StartMoney będzie nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z trendami związanymi z innowacjami w przedsiębiorstwach i na uczelniach, oraz możliwościami ich finansowania, ale także do nawiązywania kontaktów biznesowych i spotkania z przedstawicielami funduszu. Oprócz wystąpień prelegentów przewidziany jest również panel dyskusyjny z udziałem uczestników. Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się na stronie www.startmoney.pl, w tym aktualny program, biogramy prelegentów oraz informacje o funduszu StartMoney.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli biznesu, nauki oraz indywidualnych innowatorów, wynalazców, studentów i absolwentów uczelni wyższych. Spodziewanych jest około 100 uczestników z całej Polski. Gościem specjalnym będzie uznany dziennikarz i publicysta tygodnika „Polityka” piszący o tematyce polityczno-gospodarczej, cywilizacyjnej i wpływie nowych technologii na biznes - Edwin Bendyk. Wystąpią również praktycy biznesu z wieloletnim stażem, którzy na bazie własnych doświadczeń pokażą, w jaki sposób rozwijać międzynarodowy biznes.

Jak rozwijać innowacyjny biznes?

Rosnący w siłę biznes innowacyjny nabiera w Polsce coraz większego znaczenia. Dostęp do kapitału na innowacje i aktywna rola podmiotów gospodarczych w finansowaniu badań naukowych stały się środkiem napędzającym rozkwit tej sfery przedsiębiorczości.

Nowym perspektywom towarzyszą jednak wyzwania. Głównym celem konferencji „StartMoney – Kapitał dla biznesu i innowacji. Droga do globalnego sukcesu” jest zaprezentowanie najlepszych strategii jak pozyskać kapitał na uruchomienie innowacyjnego biznesu i jak uzyskać pomoc we wdrażaniu czy finansowaniu wyników badań naukowych. Uczestnicy spotkania dowiedzą się także w jaki sposób osiągnąć globalny sukces, jak budować polskie biznesy na arenie międzynarodowej oraz jaką drogę muszą przebyć przedsiębiorcy, aby stworzyć w Polsce drugą Dolinę Krzemową. Konferencja stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy praktykami i teoretykami biznesu, którzy myślą o biznesie w kategoriach innowacyjny i globalny.

O tym jak w praktyce wygląda symbioza biznesu i nauki posłuży przykład funduszu StartMoney zarządzanego przez fundację „Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii”. Fundacja posiada wieloletnie doświadczenie w ocenie pomysłów, rozwoju i budowaniu biznesów wykorzystujących innowacje. Fundacja uruchomiła fundusz inwestycyjny StartMoney w ramach projektu „Akcelerator Technologii Uniwersytetu Łódzkiego Venture – ATUŁ Venture”w 2011r. Fundusz posiada 8,5 mln zł, które inwestuje w pomysły na biznes oraz w przedsiębiorstwa będące na wczesnym etapie rozwoju, a więc na tak zwanym etapie zalążkowym lub etapie start-up.

Konferencja odbędzie się 28 czerwca 2012r. w godzinach 11.00 - 17.00 w Łodzi w Centrum Konferencyjno - Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich (al. Politechniki 2, sala konferencyjna A).

Zapisy na konferencję odbywają się przez stronę funduszu www.startmoney.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Partnerem merytorycznym konferencji został SATUS Venture Sp. z o.o., zaś wśród partnerów medialnych są: Studenckie Forum Business Centre Club, Money.pl, TVP Łódź, Dlastudenta.pl, Portal Innowacji, iProfesor, Academio.pl, MamStartup.pl, Student.lodz.pl, Niezależne Zrzeszenie Studentów Regionu Łódzkiego.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)