Od 1 lipca agencja marketingu mobilnego Looksoft będzie oferować usługi testowania aplikacji mobilnych. Projekt Test Lab adresowany jest do wydawców i developerów, którzy chcą zweryfikować poprawność działania ich aplikacji na jak największej liczbie urządzeń mobilnych dostępnych na polskim rynku.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Looksoft posiada bazę ponad 200 telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów, na których testuje gry i aplikacje. Sprzęt jest gromadzony od 9 lat. Dzięki współpracy z wieloma producentami oraz operatorami komórkowymi firma na bieżąco uzupełnia zestaw urządzeń o najnowsze modele. Looksoft dysponuje również kompetentnym i doświadczonym zespołem odpowiedzialnym za przeprowadzanie testów.

Do tej pory spółka testowała głównie własne aplikacje. Od 1 lipca postanowiono udostępnić tę usługę wszystkim zainteresowanym firmom i developerom, bez względu na to, czy przygotowali aplikację na własne potrzeby, czy na zlecenie innej firmy.

- Na polskim rynku funkcjonuje dużo kreatywnych twórców aplikacji mobilnych i małych przedsiębiorstw, które mają bardzo dobre pomysły. Często brakuje im jednak zaplecza technicznego, pozwalającego na wszechstronne sprawdzenie aplikacji przed publikacją. Jest to związane z wysokimi kosztami utrzymania bazy aktualnie dostępnych na rynku telefonów i tabletów. Jednak przy obecnej fragmentacji rynku urządzeń mobilnych jest to kluczowy element procesu produkcji oprogramowania – mówi Dariusz Kocięcki, Business Development Manager z Looksoft.

- Często niedokładnie przetestowana aplikacja, zamiast korzyści, przynosi więcej problemów firmie, która zainwestowała w jej stworzenie. Zdecydowaliśmy o uruchomieniu w strukturach Looksoftu laboratorium testowego, aby pomóc małym firmom w realizacji ciekawych i poprawnie funkcjonujących projektów i tym samym przyczynić się do rozwoju polskiego rynku aplikacji mobilnych – wyjaśnia prezes zarządu Looksoft, Łukasz Makowski.

Testy prowadzone w laboratorium Looksoft będą obejmować sprawdzanie poprawnego funkcjonowania aplikacji na różnych urządzeniach, systemach operacyjnych oraz w różnych rozdzielczościach ekranu. Usługa dostępna jest na wszystkie dostępne na polskim rynku systemy operacyjne, jak Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Java czy Bada OS.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)