Grupa Polskapresse, jeden z największych koncernów mediowych, zainwestowała właśnie w platformę e-learningową Langloo.com, która wchodzi w skład portfela funduszu IQ Partners. Kwota inwestycji to prawie 0,5 mln zł.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Grupa Polskapresse objęła w spółce Langloo.com pakiet nowych akcji stanowiących 16,54 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki. Po podwyższeniu kapitału poprzez wehikuł Ventures Hub, w posiadaniu IQ Partners pozostanie 18,52 proc. akcji spółki. Pozyskane środki, tj. prawie 0,5 mln zł, zostaną przeznaczone na dalszy rozwój Langloo.com i dynamiczne pozyskiwanie nowych klientów. Do realizacji tych celów przyczyni się promocja w serwisach i tytułach należących do Polskapresse.

– Podobnie jak za granicą, tak i w Polsce, projekty typu startup przyciągają coraz większą uwagę koncernów – mówi Maciej Hazubski, prezes zarządu funduszu IQ Partners S.A. – My, startupem Langloo.com, chcieliśmy zainteresować dużego branżowego inwestora, który - poza kapitałem - wniesie do projektu także wartość dodaną, jak np. reklama i promocja w swoich mediach, a jednocześnie sam uzupełni swoją ofertę o nowe, innowacyjne usługi z branży – dodaje Hazubski.

Grupa Polskapresse należy do największych koncernów medialnych w Polsce i jest liderem rynku mediów regionalnych. Główne obszary działalności Polskapresse to prasa płatna i bezpłatna, internet oraz drukarnie. Grupa stale rozwija swoją działalność internetową – jej serwisy zajmują 13 miejsce w polskim internecie z 5,8 mln użytkowników i zasięgiem 29,84% (Megapanel PBI/ Gemius, 06‘12). W porfolio online Grupy Polskapresse znajdują się serwisy informacyjne m.in. naszemiasto.pl, ogłoszeniowe: dom.gratka.pl, moto.gratka.pl, a także serwis zakupów grupowych Gruper.pl.

- Inwestycja w Langloo.com wpisuje się w strategię dywersyfikacji przychodów Grupy Polskapresse – mówi Grzegorz Haftarczyk, wiceprezes Polskapresse – Sektor e-learningu w Polsce ma duży potencjał wzrostu, a jego znaczenie w procesie edukacji będzie rosło m.in. dzięki programowi cyfryzacji - dodaje.

Spółka Langloo.com została założona w marcu 2010 roku i działa w obszarze edukacji wspartej nowoczesnymi technologiami IT. Stworzyła ona i rozwija platformę e-learningową do nauki języki języka angielskiego www.langloo.com. Platforma skierowana jest zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Obecnie serwis oferuje 33 kursy e-learningowe do nauki jezyka angielskiego i ponad 100 różnych kursów multimedialnych. Spółka organizuje innowacyjne konferencje poświęcone e-learningowi, a także przeprowadziła pierwsze w Polsce kompleksowe badanie internautów na temat e-learningu. Od 17 października 2011 roku Langloo.com S.A. notowana jest na rynku NewConnect. IQ Partners zainwestowało w Langloo.com. Pośrednio poprzez wehikuł inwestycyjny Ventures Hub, który w 2008 roku otrzymał dofinansowanie w ramach Unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka, Działanie 3.1 w wysokości 18,5 mln złotych.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)