MIDVEN S.A. poprzez podmiot w 100% od niego zależny nabył 2.556.000 akcji Spółki TNN Finance S.A. po cenie nominalnej 0,10 groszy za 1 akcję, zmierzającej na parkiet giełdowy NewConnect.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

TNN Finance S.A. jest spółką zarządzającą jednym z pierwszych kantorów internetowych w Polsce – KantorOnline.pl. Właściciel platformy wymiany walut planuje debiut na rynku NewConnect w III kwartale br. jako pierwszego kantoru internetowego na parkiecie giełdowym. Celem wejścia na alternatywny rynek akcji jest nie tylko pozyskanie kapitału inwestycyjnego na rozwój ale również zyskanie wiarygodności swojej działalności w oczach aktualnych a także przyszłych klientów kantoru.

- Zdecydowaliśmy się na inwestycje w Spółkę, która dynamicznie się rozwija i ma w planach wprowadzenie dodatkowych produktów, czy też rozwój automatyzacji procesów informatycznych – powiedział Andrzej Zając, Prezes Zarządu Midven S.A.

KantorOnline.pl powstał w lutym 2011 roku, odnotowując rok do roku stały 40% przyrost liczby klientów, których większość stanowiły osoby spłacające kredyty walutowe oraz firmy działające w handlu międzynarodowym. W ciągu 1 roku działalności całkowita wielkość obrotów walutami wyniosła ponad 137 mln złotych. Aktualnie KantorOnline.pl współpracuje z 9 bankami – Alior Bank, BZ WBK, Millennium Bank, Kredyt Bank, BRE bank, Multi Bank, mBank, PKO BP oraz Polbank EFG. TNN Finance S.A. planuje rozszerzyć grupę banków i tym samym zapewnić większą szybkość realizacji transakcji w bankach, które nie oferują automatycznych platform wymiany walut. Spółka będąc rentowną od samego początku działalności prognozuje w 2012 roku wzrost przychodów o 40% w stosunku do roku poprzedniego.

Midven S.A. jest butikiem doradczo – inwestycyjnym (tzw. investment boutique) działającym zarówno na rynku polskim w imieniu amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Private Equity – Yorkville Advisors LLC, jak również specjalizującym się w usługach doradczych oraz inwestycjach kapitałowych w wybrane podmioty na rynku NewConnect.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)