Na żywo, dla wszystkich i wszędzie. Dzięki technologii streamingu dostęp do ambitnej sztuki stanie się łatwiejszy, uważają twórcy serwisu AllLive.pl, pierwszego w Polsce projektu transmisji spektakli teatralnych na żywo.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Teatry przeżywają oblężenie. Aby dostać się na cenione sztuki potrzeba kilkumiesięcznych starań w celu zdobycia biletu. Z drugiej strony dla wielu koneserów regularne wizyty w teatrze pozostają w sferze marzeń. Drogie bilety i trudny dostęp do teatrów dla mieszkańców małych miast to główne powody dla których 85% Polaków stwierdza, że nie interesuje się kulturą wyższą.

Pod koniec kwietnia wystartował projekt AllLive.pl. gdzie po zakupieniu biletu, będzie można obejrzeć spektakli teatralny na żywo. Już 21 i 22 maja, pilotażowo, zostanie nadana transmisja spektaklu "Maszyna do liczenia" z warszawskiego Teatru 6. Piętro, którego dyrektorem artystycznym jest Michał Żebrowski. Za kilka dni serwis www.alllive.pl zostanie wzbogacony o moduł płatności umożliwiający zakup wirtualnego biletu na wybraną transmisję. Docelowo na stronie znajdzie się pełen repertuar transmisji w jakości HD, archiwum VOD, system rekomendacji spektakli, dostępność na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i tablety. Na taką wersję serwisu możemy liczyć już od nowego sezonu teatralnego, czyli od jesieni 2011. Ceny pojedynczych biletów będą się mieścić w granicach 5-12 zł.

- Nasz projekt przyczyni się do powrotu Polaków do teatrów, do tego, aby sztuka teatralna nie była wyłącznie domeną wąskiego grona odbiorców. To również rozwiązanie dla lokalnych ośrodków kultury i niepełnosprawnych albo po prostu pomysł ma miłe spędzenie wieczoru z grupą znajomych. Realizujemy pierwszy w Polsce wiarygodny biznesowo projekt płatnych transmisji ze spektakli teatralnych na żywo - mówi Julian Kozankiewicz, jeden z pomysłodawców projektu, współzałożyciel spółki EM lab, którą w przeszłości rozwinął w ciągu 3 lat do ponad 18 mln przychodu netto i 1,5 mln zysku netto, w finale wprowadzając ją w roku 2008 na rynek NewConnect. Po rozstaniu na początku 2010 roku z funkcją prezesa EM lab, obecnie zarządza spółką z branży IT oraz angażuje się we wspieranie nowych przedsięwzięć biznesowych.

Projekt AllLive.pl to również szansa dla teatrów, które borykają się z problemem niedofinansowania. Dzięki poszerzeniu oferty o transmisje internetowe zyskają dodatkowy kanał dotarcia do widzów oraz nową, ciekawą formułę promocji spektakli. Zarządzający projektem www.alllive.pl przewidują, że jeszcze w tym roku spółka osiągnie rentowność. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków własnych ale prowadzone są już rozmowy z inwestorami - zarówno finansowymi jak i branżowymi - pod kątem pozyskania kapitału na potrzeby rozwoju.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)