Łódź z niezatapialnego materiału, urządzenie typu „mózg-komputer”, nowe możliwości w sieci to niektóre projekty, które doszły do finału II Edycji konkursu „Od pomysłu do biznesu – napisz biznesplan z Inwestornią”.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Do konkursu zgłoszono 30 projektów na biznes, poszukujących kapitału. Do finału wybrano 7 najlepszych, jeden z nich już znalazł inwestora. 1 października br., w Hotelu Sheraton, w Sopocie - 6 finalistów zaprezentuje swoje pomysły, przed około 40 inwestorami oraz Jury konkursu, które wybierze najlepszy biznesplan. Projekty dotyczą pomysłów mogących znaleźć szerokie zastosowanie m.in. w nauce, medycynie, turystyce, rozrywce.

Na uroczystą Galę przybędą inwestorzy z całej Polski, przedstawiciele sieci aniołów biznesu oraz funduszy kapitałowych i zalążkowych, czyli osoby mające finansowe możliwości realizacji tego typu projektów. Jednym z inwestorów będzie Fundusz Kapitałowy Agencji Rozwoju Pomorza S.A. To przed nimi będę się prezentować autorzy 6-ciu najlepszych projektów. Wszystkie pomysły są innowacyjne i sięgają do własnych rozwiązań. - Kapitału gotowego zainwestować w nowe pomysły biznesowe jest więcej, niż dobrych i przeanalizowanych projektów. Współpracując z pomysłodawcami widzę, że ta tendencja się zmienia. Konkurencja, marketing, realia rynku to pojęcia coraz lepiej przez nich rozumiane. – mówi Katarzyna Duda, kierownik projektu Inwestornia.

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest organizatorem konkursu przygotowanego w ramach projektu „Biznes dla biznesu – budowa platformy współpracy między inwestorami prywatnymi i pomysłowymi przedsiębiorcami”. Jego celem jest inicjowanie kontaktów biznesowych pomiędzy pomysłodawcami, posiadającymi ciekawe pomysły a prywatnymi inwestorami – Aniołami Biznesu, posiadającymi kapitał na realizację najbardziej interesujących przedsięwzięć. Konkurs kierowany jest do osób fizycznych oraz firm we wczesnej fazie rozwoju z całej Polski. W procesie wyłaniania finalistów projekty były oceniane pod kątem:

 • Jakości pomysłu, jego innowacyjności ale i możliwości wprowadzenia na rynek;
 • Znajomości realiów rynku i konkurencji;
 • Stopnia zaawansowania projektu i gotowości do wdrożenia;
 • Kompetencji i doświadczenia zespołu;
 • Opłacalności finansowej;

Te, które zostaną zaprezentowane na Gali zostały ocenione najwyżej. Ogłoszenie finalisty konkursu odbędzie się o godzinie 19:00 w poniedziałek 1 października br. w Hotelu Sheraton.

Finaliści II Edycji Konkursu, którzy zaprezentują swoje pomysły:

 1. „ALTAIR” miniaturowy helikopter – Adam Miłosz, Szymon Modzelewski – Projekt Altair jest bezzałogowym, miniaturowym helikopterem przeznaczonym do wykonywania zdjęć i kręcenia filmów z niskich pułapów o bardzo szerokim zastosowaniu.
 2. „DDROME” multiinstrument audiowizualny - Marta Wardin, Ddrome Sp. z o.o. – ddrome to interaktywny multiinstrument audiowizualny, umożliwiający ok. 10-cio osobowej grupie tworzenie "na żywo" utworu muzycznego oraz towarzyszących mu wizualiów za pomocą intuicyjnych, prostych w obsłudze urządzeń.
 3. Urządzenie telekomunikacyjne - punkty dostępowe (AP) – Wojciech Wojciechowski, Dominik Żeromski - Produktem firmy będą urządzenia elektroniczne tzw. punkty dostępowe (ang. Acces Point- AP) wykorzystywane w budowie sieci informatycznych oraz telekomunikacyjnych.
 4. Jednostki i obiekty pływające o konstrukcji niezatapialnej - Robert Draszyński, RMD Boats – Firma RMD Boats opracowała metodę produkcji jednostek i pomostów pływających, wykonanych z materiału, który gwarantuje niezatapialność konstrukcji. Cel, który przyświeca firmie to stworzenie jednostek pływających, jachtów, łodzi rekreacyjnych i roboczych o konstrukcji niewymagającej jakiejkolwiek konserwacji ze strony użytkowników.
 5. „MyPhony” - platforma internetowa umożliwiająca generowanie aplikacji mobilnych oraz mobilnych wersji stron internetowych - Łukasz Hołowacz - Projekt MyPhony opiera się na pomyśle platformy internetowej dającej użytkownikowi możliwość łatwego stworzenia aplikacji/strony mobilnej na urządzenia z systemami operacyjnymi Android i iOS.
 6. "UWOLNIJ SWÓJ UMYSŁ" Bezdotykowy Interfejs komputerowy wykorzystujący zdobycze neurotechnologii - Rafał Aleksandrowicz - Projekt dotyczy rozwiązania z zakresu technologii mózg-komputer. Innowacyjne urządzenie wraz z oprogramowaniem pozwoli na intuicyjną pracę z komputerem, przyspieszy wymianę informacji między urządzeniem a człowiekiem.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)