... ... ...

Polska Przedsiębiorcza wraz z T-Mobile okrzyknęły Bright Sight Solutions Startupem Miesiąca

Dodane

18-10-2012

Adam Łopusiewicz

Październikowy Business Mixer w AIP Business Link zainaugurował partnerstwo strategiczne T-Mobile i Polski Przedsiębiorczej. Startup Miesiąca wybrali wspólnie Milan Zika, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Technologii i Innowacji Polskiej Telefonii Cyfrowej - operatora sieci T-Mobile oraz Dariusz Żuk, Prezes Polski Przedsiębiorczej i gospodarz spotkania. Tytuł zdobyła firma Bright Sight Solutions, twórca innowacyjnej aplikacji mobilnej dla niewidomych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

W piątek 12 października, podczas wydarzenia z cyklu Business Mixer, w AIP Business Link Warszawa odbyło się spotkanie z Panem Milanem Ziką, Dyrektorem ds. Technologii i Innowacji Polskiej Telefonii Cyfrowej. Przed gościem specjalnym, wcielającym się w rolę Guru Biznesu, zaprezentowały się trzy firmy z ekosystemu AIP Business Link, które rywalizowały o tytuł Startupu Miesiąca: TAXILog, Fablitics oraz Bright Sight Solutions. Spośród nich ekspert wspólnie z gospodarzem spotkania wyłonili najlepszą. Wiosną 2013 roku, podczas wydarzenia Grow Up Start Up będzie miała ona szansę zmierzyć się z innymi ciekawymi pomysłami na biznes ze społeczności Polski Przedsiębiorczej i zawalczyć o tytuł Startupu Roku 2012.

Startupem Miesiąca został Bright Sight Solutions, autor i producent innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Firma przygotowuje aplikacje, które pozwalają niewidomym wykorzystywać większość funkcji smartfonów. Jak oświadczył Milan Zika, decyzja została podjęta przez jurorów jednogłośnie. Poszukiwaliśmy firmy innowacyjnej i odpowiadającej na realny problem, a także o ciekawym modelu biznesowym – powiedział w imieniu swoim i Dariusza Żuka, wskazując na Bright Sight Solutions. Zwycięzca otrzymał od T-Mobile nagrodę w postaci mentoringu z dedykowanym specjalistą, zaś nagrody przyznane przez każdy z elementów ekosystemu Polski Przedsiębiorczej, dadzą zwycięzcy możliwości dołączenia do systemu usług B2B Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, udziału w spotkaniu Seed Mixer lub Seed Up organizowanym przez AIP Seed Capital oraz wykorzystania aż 1.000 złotych na wynajem sal na biznesowe spotkania lub konferencje w dowolnej lokalizacji AIP Business Link. Jest mi bardzo miło z uwagi na wyróżnienie, z wielką przyjemnością skorzystam z mentoringu ze specjalistą T-Mobile – dziękował za wygraną Jędrzej Tabaczyński, przedstawiciel Bright Sight Solutions.

Październikowy Business Mixer stanowił oficjalną inaugurację partnerstwa strategicznego Polski Przedsiębiorczej z T-Mobile. Rozpoczynająca się współpraca wynika ze wspólnych dla obydwu instytucji celów, upatrywanych we wspieraniu polskiej przedsiębiorczości i innowacyjności. Partnerstwo to stworzy nowe możliwości rozwoju i akceleracji najlepszych firm ze społeczności Polski Przedsiębiorczej. Twórcy najciekawszych pomysłów otrzymają szansę nawiązania biznesowej kooperacji z liderem branży telekomunikacyjnej w Polsce. Dariusz Żuk, Prezes Polski Przedsiębiorczej, przekazał Milanowi Zice opaskę na rękę oraz kartę członkowską AIP Business Link, uroczyście witając go w ekosystemie organizacji. Gospodarz spotkania wyraził również nadzieję, że partnerstwo strategiczne Polski Przedsiębiorczej oraz T-Mobile będzie podążało w kierunku coraz większego zacieśniania współpracy dla maksymalnie efektywnej akceleracji firm.

Październikowy Business Mixer odbył się we współpracy z MiTo – kawiarnią, księgarnią i galerią sztuki nowoczesnej w centrum Warszawy. Prace wspieranego przez nią artysty - obecnego na spotkaniu Łukasza Błażejewskiego pracującego pod pseudonimem Prince Negatif, spotkały się z dużym uznaniem, a jedna z nich została rozlosowana wśród zgromadzonych.

Nowością, która pozwoliła szerokiemu gronu odbiorców przysłuchiwać się dyskusji podczas Business Mixera, był bezpośredni streaming z wydarzenia dzięki uprzejmości redakcji Bankier.pl. Całe spotkanie poprowadziła zaś redaktor Bankiera i Bankier.TV, Anna Drozd.

Partnerami cyklu Business Mixer są: PKO Bank Polski (partner platynowy), T-Mobile (Partner cyklu i partner strategiczny fundacji Polska Przedsiębiorcza) oraz Diageo. Partnerami październikowego wydarzenia byli Grupa Ekspercka i Wealth Solutions.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)