Comiesięczne spotkania Geek Girls Carrots organizowane w niemal całej Polsce przyciągają coraz większe grono kobiet zafascynowanych nowymi technologiami. Już 20 listopada uczestniczki pierwszego poznańskiego Geek Girls Carrots będą mogły spotkać się i porozmawiać o tym jak być kobietą w świecie IT i nie zwariować.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Idea spotkań Geek Girls Carrots

Geek Girls Carrots jest społecznością kobiet zafascynowanych nowymi technologiami. Tworzą ją głównie programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, blogerki, specjalistki od: użyteczności, mediów społecznościowych, komunikacji w Internecie, SEO i SEM a także studentki kierunków związanych z IT – ale nie tylko!

W tym przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o to, aby dziewczyny, kobiety – niezależnie od wieku, wykształcenia czy doświadczenia - mogły spotkać się, opowiedzieć o tym co robią, wymienić się wiedzą, doświadczeniem, pomysłami. Misją GGC jest promowanie kobiet w IT. Tworzenie i propagowanie wzorca kobiety przedsiębiorczej, nowoczesnej, która nie boi się wejść w branżę, bądź co bądź, zdominowaną przez mężczyzn.

Idea Geek Girls Carrots, zainicjowana przez Kamilę Sidor w Warszawie w 2011 r., zainspirowała dziewczyny w całej Polsce. Obecnie comiesięczne spotkania odbywają się także we Wrocławiu, Szczecinie, w planach są też kolejne miasta.

W startupowej stolicy Polski nie może zabraknąć kobiet

Od jesieni spotkania dla miłośniczek nowych technologii trafiają do poznańskiego kalendarza interesujących wydarzeń, w których warto brać udział. 20 listopada, podczas pierwszego Geek Girls Carrots, uczestniczki porozmawiają o tym jak to jest być kobietą w świecie IT. O swoich doświadczeniach w tym względzie opowie Joanna Chmiel – absolwentka wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. A Joanna Grzelak-Piaskowska, współzałożycielka oraz COO dwóch spółek internetowych: Okazjum sp. z o.o. oraz BookLikes sp. z o.o., opowie o tym, jak się zaczyna "od zera", czy warto prowadzić dwa startupy na raz, i o tym, jak być humanistką wśród programistów i nie zwariować. Gościem specjalnym będzie założycielka Geek Girls Carrots – Kamila Sidor.

Spotkanie#1 - 20 XI 2012

Wszystkie Panie, które kochają nowe technologie, fascynują się nimi, są twórcze i szukają inspiracji do działania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 20 listopada w ZOO Coworking Space przy ulicy Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu. Początek spotkania przewidziany jest na godzinę 18.00

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)