... ... ...

Transmisja konferencji Startup Lean z San Francisco na żywo w Polsce

Dodane

29-11-2012

Mam Startup

Już 3 grudnia odbędzie się w San Francisco konferencja Lean Startup Conference organizowana przez Erica Riesa, autora książki ,,The Lean Startup”. Wezmą w niej udział największe nazwiska, które wykorzystują metodę Lean Startup w swojej działalności.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Lean Startup to zbiór dobrych praktyk biznesowych opartych o szybkie projektowanie, skrupulatne metryki i szybkie sprawdzanie produktu przez rynek. Celem metody jest redukcja kosztów i czasu rozwoju nowych produktów oraz lepsze zarządzanie rozwojem nowych produktów poprzez rygorystyczny proces analizy metryk i eliminację ryzyka. Metoda wywodzi się z obszaru nowych technologii i startupów. Jednocześnie jest z powodzeniem stosowana przez dojrzałe przedsiębiorstwa, takie jak np. General Electric, tworzące usługi i produkty działające ,,offline".

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z metodą Lean Startup, czy wykorzystujesz ją w swoich projektach, ta konferencja wskaże najlepsze praktyki wykorzystywane przez najbardziej znane nazwiska w branży. Sam Eric Ries o metodzie Lean Startup mówi: „Lean Startup nie jest o tym by działać tanio, ale by działając oszczędnie tworzyć wielkie rzeczy”

W konferencji wezmą udział znani innowatorzy, twórcy startupów, przedstawiciele firm z listy Fortune 500, prelegenci z agencji rządowych oraz organizacji non-profit. Podzielą się oni swoją wiedzą jak wykorzystać metodę Lean Startup by zbudować dochodową organizację. Pośród ponad 30 prelegentów warto wymienić najbardziej znanych:

  • Marc Andreessen, twórca przeglądarki Mosaic i Netscape oraz jednego z ważniejszych funduszy branży technologicznej. Andreessen Horowitz przeszli udane inwestycje w takie firmy jak Instragram, Groupon, Zynga czy Skype.
  • Steve Blank, profesor przedsiębiorczości ze Stanford, autor ,,Startup Owner's Manual", jednego z najważniejszych zbiorów praktycznej wiedzy (,,manuali") dla przedsiębiorców tworzących nowe biznesy.
  • Eric Ries, autor ,,The Lean Startup", jednej z najbardziej popularnych książek z dziedziny przedsiębiorczości ostatnich kilku lat. Popularyzator koncepcji Lean Startup.
  • Beth Comstock, szefowa marketingu w GE
  • Ash Maurya, autor ,,Running Lean", popularnego podręcznika opisującego praktyczny wymiar zastosowania Lean Startup.

Konferencja odbywa się w San Francisco, jednak dzięki współpracy kilku ośrodków w Polsce możliwy będzie udział w niej poprzez transmisję na żywo. Jak mówi Wiktor Schmidt Naszym celem jest przybliżenie metody Lean Startup polskim firmom, a nie ma lepszej metody niż nauka od praktyków. Dlatego wspólnie organizujemy transmisję live w kilku miastach. Transmisja na żywo będzie dostępna w następujących miejscach:

Poznań

Miejsce: ZOO Coworking
Organizator: Cyryl Kwaśniewski
Rejestracja: http://leanstartuppoznan.eventbrite.com/
Event na FB: https://www.facebook.com/events/432721633444102/

Warszawa

Miejsce: AIP Business Link
Organizatorzy: Wisdio, Tonight, LookSoft
Rejestracja: http://leanstartupwarsaw.eventbrite.com/
Event na FB: https://www.facebook.com/events/255570131236563/

Gdańsk

Miejsce: Inkubator STARTER
Organizatorzy: Inkubator STARTER, Thinkmedia, VentureCity.eu, FastPR
Rejestracja: http://leanstartupgdansk.eventbrite.com/
Event na FB: https://www.facebook.com/events/303946733038487/

Gliwice

Miejsce: siedziba firmy PIDI, Arkońska 4/4
Organizatorzy: PIDI aplikacje internetowe, TELEO.pl
Rejestracja: http://leanstartupgliwice.eventbrite.com/
Event na FB: https://www.facebook.com/events/493230480721235/

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)