870 zgłoszonych projektów, ponad 30 preinkubacji, 8,7 mln PLN przeznaczone na inwestycje, 7 tysięcy godzin doradztwa gospodarczego oraz prawnego i w efekcie 10 nowo powołanych innowacyjnych spółek. Podsumowanie projektu Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0 w realizowanego przez spółkę Miasteczko Multimedialne już za nami.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Piątkowe spotkanie (14 grudnia br.) w Sali Designerów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego rozpoczął Krzysztof Wnęk, Dyrektor Projektu Park Technologiczny MMC Brainville. Przedstawione liczby mówiły same za siebie – projekt Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0. - „Inwestycje w multimedia jako szansa na rozwój innowacji w Polsce” odniósł duży sukces.

- Zainteresowanie projektodawców przekroczyło pierwotne założenia o kilkaset procent, co potwierdza, że zespół projektowy stanął na wysokości zadania promując projekt. Przeanalizowaliśmy blisko 900 pomysłów, z których dotychczas 10 zakończyło się inwestycją, a w kolejne 5 zainwestujemy do końca 1 kwartału 2013r. – mówi Krzysztof Wnęk. - Pierwsza runda inwestycyjna, którą właśnie kończymy utwierdziła nas w przekonaniu, że poza pomysłem liczy się potencjał zespołu, który ten projekt zgłasza. Bo niezelżenie od tego jak dobry jest pomysł, to zespół właśnie stanowi o jego sukcesie - dodaje Wnęk.

Profile wybranych spółek realizowanych w ramach projektu oraz korzyści płynące ze współpracy z Miasteczkiem Multimedialnym zaprezentowali Artur Brzeziński Prezes Zarządu Eurofisc.eu – europejskiej platformy doradztwa podatkowego, Bartosz Jankowski Prezes Zarządu Vidmo Sp. z o.o. – spółki zajmującej się nowoczesną technologią pokazów multimedialnych (np. mapping 3D) oraz Filip Trziszka Prezes Zarządu studia stereoskopowego 3D Mind Films.

Dodatkowo, w dwóch prelekcjach „Szanse i zagrożenia finansowania innowacyjnych przedsięwzięć-praktyka dotychczasowa a nowe możliwości” oraz „Współpraca z inwestorem finansowym typu Private Equity / Venture Capital” podsumowany został Polski rynek innowacji oraz oceniona szansa na finansowanie pionierskich przedsięwzięć.

Szczegółowe podsumowanie projektu Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0 dostępne będzie już wkrótce, w opracowywanym przez Miasteczko Multimedialne raporcie.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)