Fundusz technologiczny IQ Partners S.A. zainwestował około 4 mln zł w dziewięć nowych projektów na wczesnym etapie rozwoju, poszerzając swój portfel inwestycyjny z 56 do 65 spółek.

Największe z nich finansowane będą za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Ventures Hub Sp. z o.o. Mniejsze inwestycje zrealizowane zostaną za pomocą inkubatora InQbe Sp. z o.o. Wszystkie umowy inwestycyjne weszły w życie pod koniec grudnia 2012 roku.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Łączna wartość inwestycji, które zrealizowane zostały za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Ventrues Hub Sp. z o.o. wyniosła około 2,5 mln zł. Inkubator zasilił kapitałowo trzy nowe projekty: spółka RTime dostarczy platformę technologiczną, kompetencje oraz wiedzę klientom, którzy chcą wykorzystywać mechanizm RTB (z ang. Real-time bidding) do działań sprzedażowych oraz marketingowych. Spółki BookLine i DebtLine będą zajmować się kolejno świadczeniem internetowych usług finansowo-księgowych dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz obsługą on-line procesu monitoringu i egzekwowania należności handlowych.

Mniejsze inwestycje zrealizowane zostaną za pośrednictwem inkubatora InQbe Sp. z o.o. Kwota finansowania sześciu nowych projektów wyniesie w sumie około 1,5 mln zł. Najbardziej zaawansowanym jest Odbierz.to, w ramach którego prowadzona będzie sprzedaż informacji o preferencjach czy zwyczajach użytkowników pozyskanych w zamian za różnego rodzaju nagrody rzeczowe. Dwie z nowych inwestycji InQbe to tzw. spin-offy projektu Gametrade.pl, który w portfelu inwestycyjnym IQ Partners znajduje się od końca 2010 roku i jest dziś liderem serwisów wymiany gier komputerowych w Polsce. Zespół Gametrade.pl zrealizuje dwa kolejne projekty: QAA oraz GameTrade Mobile. Pierwszy z nich dostarczać będzie użytkownikom wiedzę w postaci tutoriali oraz poradników do gier. Drugi, poprzez serwis internetowy, zaoferuje rekomendacje oraz informacje o grach powstających na smartfony i tablety.

Pozostałe nowe inwestycje InQbe to MotoBase - serwis internetowy adresowany do kierowców i posiadaczy samochodów, Smart Reports - usługa dostarczająca informacje gospodarcze w postaci automatycznie tworzonych raportów, AI Tools - inteligentne oprogramowanie w modelu Software as a Service.

Na mocy podjętych pod koniec 2012 roku decyzji inwestycyjnych fundusz IQ Partners S.A. zamyka rok łączną ilością 65 spółek w portfelu. W minionym roku zrealizował 15 projektów o całkowitej wartości 10 mln zł. W 2013 roku planujemy zainwestować podobną kwotę w nowe projekty. Mamy również plan, aby powtórzyć sukces z 2011 roku i dokonać co najmniej dwóch wyjść z inwestycji – mówi prezes IQ Partners, Maciej Hazubski.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)