3 grudnia 2012 był ważny dla branży e-commerce w Polsce ze względu na Dzień Darmowej Dostawy. Klienci dokonywali zakupów on-line bez ponoszenia kosztów przesyłki w 1828 sklepach biorących udział w akcji. Tego dnia strona www.dziendarmowejdostawy.pl wygenerowała 2 mln przejść na strony sklepów, a w listopadzie i grudniu liczba ta wyniosła 4,3 mln.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Po sukcesie akcji DDD2012 organizator zdecydował o dalszym funkcjonowaniu strony, aby służyła użytkownikom jako źródło informacji o sprawdzonych sklepach internetowych.

Serwis eKomercyjnie.pl, organizator akcji, w Dniu Darmowej Dostawy 3 grudnia 2012 przekierował do sklepów internetowych ponad 2 mln potencjalnych klientów. Tyle właśnie kliknięć zostało wygenerowanych do sklepów ze strony www.dziendarmowejdostawy.pl w ciągu 24 godzin. W sumie w okresie od 1 listopada do 31 grudnia witrynę odwiedziło 168 418 unikalnych użytkowników, którzy spędzali na niej średnio 8 minut i 6 sekund. W samym dniu akcji na stronę weszło 99 360 unikalnych użytkowników spędzając na niej aż 9 minut i 9 sekund.

Popularność Dnia Darmowej Dostawy skłoniła organizatora do pozostawienia funkcjonującej strony www.dziendarmowejdostawy.pl do kolejnej edycji, aby mogła ona nadal służyć klientom jako katalog sprawdzonych i rzetelnych e-sklepów. Krzysztof Bartnik, pomysłodawca i organizator akcji, tak podsumowuje DDD2102: „To było prawdziwe święto internetowych zakupów. Rekordziści składali po kilkanaście zamówień, co pozwoliło im zaoszczędzić na gwiazdkowych zakupach nawet do 200 zł. Sklepy mogły natomiast promować swoją markę i wykorzystać ten dzień, aby pozyskać nowych lojalnych klientów. Co ważne - akcja DDD połączyła branżę e-commerce, czyli sklepy i firmy działające na rzecz handlu internetowego."

Czego poszukiwali klienci?

Dzień Darmowej Dostawy cieszył się największym zainteresowaniem wśród klientów w województwach: mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Najpopularniejszymi kategoriami były: Dla dzieci; Odzież, dodatki; Uroda; Dom i ogród; Książki i komiksy; Apteka; AGD i RTV. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów, bo od momentu uruchomienia strony, tj. 1 listopada do 31 grudnia wygenerowali 4,3 mln przejść na strony sklepów. Świadczy to o tym, iż już na długo przed akcją monitorowali dostępne oferty, a po niej kontynuowali zakupy wśród konkretnych sklepów biorących udział w wydarzeniu.

Jak wyglądał DDD w sklepach?

W ankiecie podsumowującej Dzień Darmowej Dostawy 2012 sklepy biorące udział w akcji podzieliły się informacjami jej temat. Dla 59% ankietowanych sklepów było to drugie (34%) lub trzecie (25%) uczestnictwo w akcji, a po raz pierwszy zdecydowało się przystąpić 41% sklepów. Aż 91% zauważyło większy ruch na swoich stronach w porównaniu do listopada. Najliczniejsza grupa sprzedawców, bo 20% stwierdziła, że ruch w ich sklepie wzrósł w przedziale od 100 do 300%, a 9% zanotowało 500% wzrosty oglądalności. Jeśli chodzi o liczbę zamówień w zestawieniu ze średnią z listopada, to aż 80% handlowców potwierdziło zwiększoną liczbę złożonych zamówień. 24% sklepów poinformowało o wzroście sprzedaży o więcej niż 200%, a 32% zauważyło wzrost w przedziale 30-200%. Co ciekawe, aż 43% sprzedawców stwierdziło, iż wartość zamówienia złożona podczas DDD2012 była na takim samym poziomie jak podczas normalnej sprzedaży. 5% poinformowało natomiast o wzroście średniej wartości zamówienia. Ważne jest także, że 40% badanych sklepów ujawniło, iż liczba zupełnie nowych klientów przekroczyła 50%.

Pełny raport na temat Dnia Darmowej Dostawy 2012 dostępny jest na stronie: http://www.ekomercyjnie.pl/szesnasty-numer-magazynu-ekomercyjnie-pl-poswiecony-ddd2012-zapraszamy-do-lektury/

DDD2012 wsparły nie tylko sklepy, ale także firmy świadczące usługi dla branży e-commerce. Partnerami akcji Dzień Darmowej Dostawy byli: Apaczka, Unizeto Technologies (partnerzy premium), GetResponse (partner technologiczny), Ceneo, Nokaut, Afiliant, Shoper, Kuriernet, Rajapack, freshmail, Groupost, Sendit, KodyRabatowe.pl, PayByNet, Brand24, iMall24 / Comarch, eCommerce24h.pl.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)