Użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android mogą już czytać aktualności z serwisu internetowego Newsweeka bezpośrednio na ekranach swoich telefonów. W przygotowaniu jest także nowa aplikacja na platformę iOs. Projekt zrealizowała firma Looksoft na zlecenie wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Nowa aplikacja mobilna Newsweek Polska oferuje dostęp do treści opublikowanych na stronie www.newsweek.pl. Zawartość internetowego magazynu została zoptymalizowana pod kątem możliwości technologicznych ekranów dotykowych i udostępniona z poziomu urządzeń mobilnych. Czytelnicy znajdą w niej aktualizowane na bieżąco informacje z kraju i ze świata, a także galerie zdjęć. Zawartość aplikacji obejmuje wiadomości z kategorii: Polska, Świat, Społeczeństwo, Biznes, Opinie, Kobieta, Styl Życia, Sport, Kultura, Wiedza. Dla użytkowników smartfonów przygotowano też specjalną sekcję „Polecane”, zawierającą rekomendowane przez redakcję treści.

Aplikacja jest prosta i przyjazna w obsłudze. Wyposażono ją w szereg praktycznych funkcji takich, jak wyszukiwarka treści z opcją wyszukiwania głosowego, czy personalizacja ustawień. Aplikacja dobiera tematykę do indywidualnych zainteresowań odbiorcy. Użytkownicy mogą dostosować jej wygląd w zależności od własnego gustu wybierając kategorie, które będą wyświetlane na stronie głównej lub dowolnie zmieniając ich kolejność. Aplikacja umożliwia udostępnianie artykułów, co pozwala czytelnikom dzielić się ze znajomymi najciekawszymi tekstami i materiałami reporterskimi.

Tendencja przesiadania się czytelników z magazynów papierowych na ich wersje dystrybuowane na urządzeniach przenośnych została już określona i nikt nie dyskutuje, czy to dobry kierunek. Cieszę się że Looksoft uczestniczy w tych zmianach realizując kolejny projekt dla lidera rynku wydawnictw i tak uznanego tytułu jakim jest Newsweek - powiedział Łukasz Makowski, prezes zarządu Looksoft.

Nową aplikację Newsweek Polska można pobrać w Google Play. Wkrótce dostępna bedzie również w Samsung Apps i App Store.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)