Pod koniec 2012 payleven, pionier płatności mobilnych, pozyskał dodatkowy kapitał aby kontynuować szybki wzrost w Europie i Ameryce Południowej. Wysoka inwestycja, wyrażona wysoką jednocyfrową wartością w USD, pochodzi głównie od nowego inwestora, który dołącza do grona istniejących: New Enterprise Associates, Holtzbrinck Ventures, ru-Net oraz Rocket Internet. Nazwa inwestora pozostaje nieujawniona. Nowe runda finansowania jest kolejną po początkowej inwestycji (wyrażonej dwucyfrowo) z zeszłego lata. payleven zamienia smartfon albo tablet w terminal płatniczy, umożliwiając drobnym i/lub mobilnym przedsiębiorcom przyjmowanie kart płatniczych w dowolnym miejscu – bez opłat stałych lub skomplikowanego procesu rejestracji.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Współzałożyciel oraz Dyrektor ds. Marketingu Konstantin Wolff:

Jesteśmy zachwyceni, że liczba naszych inwestorów się zwiększyła, potwierdzając poparcie dla pierwszego rozwiązania Chip & PIN dla mobilnych sprzedawców (mobile point of sale mPOS) w Europie. Chcemy pozostać innowatorami rozwijającymi nasz produkt oraz przyspieszyć budowę bazy klienckiej. Nasza bliska współpraca z naszymi inwestorami jest i będzie tego podstawą.

W Europie VISA, w ramach płatności mPOS, pozwala tylko na rozwiązania oparte o autoryzacje Chip & PIN. Wraz z wprowadzeniem terminala Chip & PIN payleven jest pierwszą firmą w Europie, która w pełni spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa narzucone dla terminali mPOS. payleven blisko współpracowało z VISA aby zapewnić pełną zgodność ze standardami bezpieczeństwa.

Rozwiązanie payleven Chip & PIN to małe, kompaktowe urządzenie, które łączy się ze smarfonem lub tabletem poprzez Bluetooth. Kod PIN jest wprowadzany na klawiaturze naszego urządzenia. Dzięki rozwiązaniu Chip & PIN transakcje są tak samo bezpieczne jak w tradycyjnym terminalu jak również sprzedawcy są chronieni przez najwyższe standardy.

Payleven jest dostosowany do potrzeb małych i niezależnych sprzedawców poprzez proste i przejrzyste warunki. Opłaty są pobierane wyłącznie od dokonanych transakcji, nie ma wymogów minimalnych obrotów lub opłat stałych. Prowizja od transakcji to 2,95% + 37 groszy, a najniższa możliwa kwota transakcji to 1 PLN.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)