World Internet Project Mobile 2012 to pierwszy pilotażowy raport na temat internetu mobilnego, wykonany w ramach badania World Internet Project Polska.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Raport ukazuje wzrost znaczenia urządzeń mobilnych w życiu Polaków oraz charakteryzuje grupę użytkowników internetu mobilnego. Badanie WIP prowadzone jest w Polsce od 2010 roku z inicjatywy portalu Gazeta.pl oraz Orange Polska.

- To zupełnie nowa inicjatywa, mająca pokazać, kim są użytkownicy i jak wygląda korzystanie z internetu mobilnego w Polsce - mówi Krzysztof Beniowski, szef mobilnej sieci reklamowej HandyNet należącej do grupy Gazeta.pl. - Rozwój tego sektora to istotna przemiana technologiczno-społeczna, która wprowadza nowy sposób patrzenia na usługi, biznes i czas wolny. Takie dane stanowią cenne źródło wiedzy dla marketerów. UŜytkownicy mobilnego internetu to grupa bardzo aktywna ekonomicznie, a czas, który poświęcają na przebywanie w sieci jest dwukrotnie większy od tego, który spędzają przed telewizorem.

Wyniki badania sugerują, że sfera mobilna jest rozwinięciem i uzupełnieniem obszaru dotychczas zarezerwowanego dla internetu stacjonarnego. Fakt korzystania z internetu mobilnego w dużej mierze zależy od stażu korzystania z internetu w ogóle i czasu spędzanego w sieci – jego użytkownikami zostają osoby korzystające z internetu stacjonarnego w sposób intensywny i długotrwały. Z danych WIP Mobile 2012 wynika, że w ciągu roku odsetek osób korzystających z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych wzrósł o ponad 8 punktów procentowych, a średni czas spędzony na korzystaniu z internetu mobilnego w ciągu tygodnia wyniósł 3 godziny i 23 minuty (dane: czerwiec 2012).

Pełną wersję raportu można pobrać tu: http://www.press.gazeta.pl/pl/presskit/597. Dla zainteresowanych World Internet Project dostępny jest także ogólny raport, przedstawiający kompletne wyniki badania za rok 2012.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)