Czy można połączyć plac zabaw dla dorosłych z aplikacją mobilną? Czy polubimy wirtualne zwiedzanie muzeów? Jak dzięki nowym technologiom sprawić by wycieczka po mieście nabrała nowego wymiaru? Takie (i nie tylko) rozwiązania opracowywać będą młodzi przedsiębiorcy z całej Polski w ramach Startup Sprint Turystyka i Rekreacja, który już 22 lutego rozpocznie się w Poznaniu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Pomysł na to by zadedykować kolejne wydarzenie dla młodych przedsiębiorców turystyce i rekreacji wziął się z obserwacji. Żyjemy coraz szybciej, więcej wymagamy od oferowanych nam form podróżowania i odpoczynku. – mówi Tomasz Czapliński, jeden z organizatorów Startup Sprint. A połączenie entuzjazmu uczestników z wiedzą i doświadczeniem mentorów daje naprawdę niesamowite efekty. – dodaje.

Startup Sprint to cykliczne wydarzenia, podczas których uczestnicy pod okiem mentorów w ciągu 48 godzin opracowują rozwiązania dedykowane danej branży. Startup to młoda firma, której działanie oparte jest o nowe technologie, szczególnie o internet. Dlatego też wszystkie powstałe podczas Startup Sprint rozwiązania powinny je wykorzystywać.

Jak to działa? Uczestnicy spotykają się w piątek o 18 i prezentują swoje pomysły. Następnie podczas swobodnych rozmów formują się w grupy. W sobotę od rana (lub jeszcze w piątek) rozpoczynają pracę nad projektami, ponad to mogą wziąć udział w warsztatach biznesowych. W niedzielę po południu prezentują wyniki swojej pracy przed jury. Zwycięskie zespoły otrzymują nagrody, jednak nie to jest najważniejsze. Uczestnicy bardzo często powtarzają, że wiedza, jaką zdobywają biorąc udział w Startup Sprint oraz ludzie, których mogą spotkać to najlepszy element wydarzenia. – wspomina Czapliński.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu? Każdy. Zarówno osoby, które mają już jakiś projekt, nad którym pracują, jak i te, które mają pomysł. Uczestnikami mogą też być osoby, które nie mają pomysłów a chcą kreatywnie spędzić weekend. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji i wpłaceniu zwrotnej kaucji w wysokości 50 złotych. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie http://turystyka.startupsprint.org/

Najbliższy Startup Sprint odbędzie się w poznańskim Business Link.

Podobne wydarzenia tego typu odbędą się również:

  • 22-24 lutego 2013 Startup Sprint Turystyka i Rekreacja
  • 22-24 marca 2013 Startup Sprint Edukacja
  • 19-21 kwietnia 2013 Startup Sprint
  • 22-23 maja 2013 Startup Sprint Marketing
  • 14-16 czerwca 2013 Startup Sprint

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)