ReadKid to nowy, odrębny projekt Woblinka – nowoczesny system składający się z Aplikacji ReadKid, czyli intuicyjnej księgarni dla dzieci (1-9 lat) zaprojektowanej specjalnie z myślą o nich oraz ReadKid Kreatora – przystępnego programu do tworzenia interaktywnych bajek na iPada. ReadKid Aplikacja to rewolucyjny wymiar rozrywki dla dzieci i ich rodziców, źródło zabawy i innowacyjny sposób edukacji.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

ReadKid Kreator to narzędzie dla tych, którzy chcą w łatwy i szybki sposób tworzyć oraz publikować interaktywne książeczki dla najmłodszych – może z niego korzystać zarówno wydawca, jak i self-publisher – grafik czy kreatywny rodzic. Aplikacja i Kreator są dostępne bezpłatnie.

ReadKid to aplikacja z nietypowymi książkami dla dzieci, dlatego dostępna jest na tablety (aktualnie iPad, docelowo również tablety z systemem Android), które umożliwiają wysoką interakcję z treścią.

Interaktywna książka to o wiele więcej niż wydanie papierowe. Dziecko może połaskotać bohatera, podrzucić piłkę oraz jednym dotknięciem przebić mydlaną bańkę – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

Obiekty graficzne w reakcji na dotyk mogą pojawiać się i znikać, dziecko samo może włączyć dźwięk, przesunąć obiekt, zdecydować o jego ruchu, a tym samym aktywnie włączyć się w czytaną opowieść. Bajki w aplikacji ReadKid mogą zawierać pliki dźwiękowe i video, a nawet zdjęcia dziecka. Rodzic może też sam nagrać swój głos w trakcie wspólnego czytania książki.

Jest to pierwsza tego typu aplikacja na polskim rynku i pierwszy na świecie tak zintegrowany system składający się z księgarni i programu do tworzenia interaktywnych bajek na iPada.

Aplikacja ReadKid dostępna w AppStore jest zupełnie darmowa i działa na iPadach wszystkich generacji.

ReadKid to również narzędzie – Kreator, za pomocą którego można nie tylko stworzyć interaktywną bajkę z wykorzystaniem wysokiej jakości plików graficznych, ale także opublikować książkę i określić jej cenę czy promocję. Autor interaktywnej książki dla dzieci nie musi być programistą. Jest to narzędzie przystępne i intuicyjne – stworzone po to, aby każdy twórca bajki mógł ominąć skomplikowaną i kosztowną drogę programowania aplikacji na iPada.

Bajki stworzone za pomocą Kreatora można czytać wyłącznie w aplikacji ReadKid, dzięki czemu nie giną one w gąszczu setek tysięcy aplikacji umieszczonych w App Store.

ReadKid Kreator umożliwia nadawanie obiektom cech fizycznych (grawitacja, sprężystość, tarcie itp.), ustalanie wzajemnych relacji pomiędzy obiektami graficznymi, a także określenie momentu pojawiania się czy znikania obiektów oraz ich reakcje na dotyk. Dziecko może odbierać interaktywną treść wieloma zmysłami, a wszystko zależy od wyobraźni twórcy bajki.

System ReadKid daje autorowi bajki kontrolę nad publikacją, ponieważ umożliwia zarządzanie książką poprzez Panel Wydawcy

ReadKid jest systemem międzynarodowym – dostępność aplikacji w App Store daje globalny zasięg. Twórcy bajek mogą opracowywać swoje publikacje w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

Projekt ReadKid zamienia zwykłe bajki w interaktywne przygody pełne akcji i zabawy. W specjalnie opracowane wirtualnej przestrzeni dziecko wraz z rodzicem może się bawić, uczyć i rozwijać.

OGRANICZENIEM JEST TYLKO WYOBRAŹNIA!

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)