Młodzi twórcy z Polski i z Chile starają się pozyskać środki na samodzielną realizację projektu filmowego. Scenariusz filmu jest już gotowy, ekipa zebrana, a jedyne czego brakuje, to funduszy. Część potrzebnej sumy udało się pozyskać, ale to nadal za mało, aby pokryć wszystkie koszty przedsięwzięcia. Reżyserki filmu postanowiły zwrócić się o pomoc do społeczności internetowej wspieramkulture.pl, pierwszego w Polsce serwisu crowdfundingowego dedykowanego kulturze.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

The time before jest projektem Katarzyny Klimkiewicz, reżyserki m.in. filmu krótkometrażowego Hanoi-Warszawa i Domingi Sotomayor, reżyserki Od czwartku do niedzieli, filmu który zwyciężył na festiwalu w Rotterdamie i T-Mobile Nowe Horyzonty. Akcja filmu The time before rozgrywać się będzie w ciągu jednego dnia na wyspie Chiloe u wybrzeży Chile. Rozpoczyna się od tragicznego wypadku drogowego młodego chłopca. Tymczasem jego rodzina zasiada do obiadu, nie wiedząc o tym, że już nigdy go nie zobaczą. W filmie chcemy pokazać jak istotne jest to, co mamy i jak szybko można to stracić. Prawdziwe tragedie spadają na nas niespodziewanie. Dlatego bardzo ważne jest to, by doceniać każdą chwilę spędzoną z bliską osobą, gdyż nie mamy wpływu na to, co wydarzy się w przyszłości – mówi reżyserka Katarzyna Klimkiewicz.

Prace nad filmem reżyserki rozpoczęły w Kopenhadze, podczas festiwalu CPH: DOX, który łączy twórców z całego świata. Inspiracją do napisania scenariusza był wiersz Wisławy Szymborskiej pt. Wypadek Drogowy. Miejscem akcji będzie wyspa u wybrzeży Chile, na której wychowała się Dominga Sotomayor. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w marcu 2013 r., o ile reżyserkom uda się pozyskać środki na ich realizację. Aby urzeczywistnić swój plan, zwróciły się o pomoc do internetowej społeczności jedynego w Polsce serwisu crowdfundingowego dedykowanego projektom kulturalnym – wspieramkulture.pl.

– Twórcy często potrzebują wsparcia finansowego, a serwis wspieramkulture.pl sprawia, że każdy może zostać Mecenasem Kultury. Taka jest właśnie idea crowdfundingu - to społeczność decyduje jaki cel chce wspierać – mówi Wiktoria Mikowska, Rzecznik EGER Fundacji, twórcy serwisu wspieramkulture.pl.

Jeśli do końca lutego poprzez serwis wspieramkulture.pl uda się zebrać niezbędne środki finansowe i zrealizować projekt, The time before będzie pokazywany na światowych festiwalach, w kinach, galeriach, muzeach, telewizjach i w internecie.

źródło: informajca prasowa

Komentarze (0)