PayPal Here przełomowe rozwiązanie płatnicze dla małego i średniego biznesu wchodzi na europejski rynek. Wcześniej aplikacja ta podbiła rynki USA, Kanady, Japonii, Australii i Hong Kongu. Jako pierwsi z nowego rozwiązania skorzystają Brytyjczycy.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Brytyjska wersja będzie się różniła od amerykańskiej technologią Chip&Pin i w niedalekiej przyszłości pojawi się na kolejnych europejskich rynkach. Zgodnie z europejskimi wymogami bezpieczeństwa PayPal Here na starym kontynencie będzie wymagał autoryzacji pinem. W USA nie wymaga się żadnych potwierdzeń wystarczy przeciągnąć kartę przez terminal.

„Średni i mali przedsiębiorcy stanowią najliczniejszą grupę wśród naszych klientów. Ponieważ uważnie przyglądamy się ich działalności zrozumieliśmy, że aby rozwijać swój biznes muszą przyjmować płatności w prosty i bezpieczny sposób gdziekolwiek się znajdują. Dzięki temu powstało narzędzie które, w naszej opinii, jest najlepszym urządzeniem płatniczym na rynku. Wyposażyliśmy je nawet w przycisk „zadzwoń do nas” . Wystarczy jedno kliknięcie by skontaktować się z obsługą klienta gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania.” – mówi Damien Perillat Szef PayPal w Europie Środkowej i Wschodniej.

PayPal Here to narzędzie które łączy offline i online. Dzięki specjalnej nakładce na smartfon podłączonej do wejścia na słuchawki sprzedawca może przyjmować płatności z każdego miejsca przy użyciu karty kredytowej czy debetowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla małego i średniego biznesu, które są trzonem działalności PayPal.

PayPal Here ma przede wszystkim pomóc w zastępowaniu gotówki płatnościami elektronicznymi i trafi do tych sklepów, które do tej pory nie zdecydowały się na tradycyjny terminal płatniczy z obawy przed wysokimi kosztami obsługi. Teraz wystarczy, że sprzedawca podłączy nakładkę do swojego smartfona przeciągnie przez nią kartę, a klient zatwierdzi transakcję pinem. Środki powędrują na konto sprzedawcy w czasie rzeczywistym.

System pozwala też śledzić transakcje, zarządzać wydatkami, dokonywać płatności kartami debetowymi lub kredytowymi a nawet realizować czeki i wystawiać faktury.

Wprowadzenie PayPal Here na rynek brytyjski jest spełnieniem zapowiedzi z końca roku, że system będzie się rozszerzał na kolejne kraje. Należy się spodziewać, że z czasem trafi także do Polski.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)