Fundusz Online Venture rozstrzygnął konkurs na najlepszy startup, w którym do wygrania było joint-venture z funduszem i wsparcie do 500 tys. PLN. Zwycięzcą został projekt FutboLand.pl – platforma przeznaczona do tworzenia i prowadzenia własnych stron piłkarskich.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Do konkursu zgłosiło się blisko 100 pomysłów biznesowych, głównie z branży ICT/Mobile, chociaż znalazły się również projekty deweloperskie oraz MED/Health. Na przełomie 2012 i 2013 roku odbyły się spotkania z pięcioma finalistami, którzy prezentowali swoje projekty przed Kapitułą konkursu. Oceniany był zarówno pomysł biznesowy, zespół, możliwości rozwoju, jak i wskaźniki finansowe. Uwagę jury przykuły zwłaszcza dwa projekty: platforma do odchudzania zawierająca mechanizmy gamifikacji oraz portal FutboLand.pl, który pozwala fanom piłki nożnej na tworzenie i zarządzanie własnymi stronami klubów piłkarskich. Finalnie Kapituła konkursu przyznała pierwsze miejsce autorom Futbolandu. - Projekt nie jest nowym pomysłem na polskim rynku, jednak charakteryzuje się wysoką innowacyjnością technologiczną, która pozwala między innymi modyfikować strony użytkowników w znacznie bardziej zaawansowany i przystępny sposób niż robi to konkurencja. Portal jest zarządzany przez doświadczony i zmotywowany zespół, który przedstawił nam ciekawą wizję rozwoju oraz sposób promocji. Poza tym platforma pasuje do naszego portfolio tematycznie, co dodatkowo działa na jej korzyść, wyzwalając efekt synergii - tłumaczy Mikołaj Lipiński z Online Venture.

FutboLand.pl to powstały w 2013 roku portal internetowy skupiający społeczność kibiców piłkarskich w kraju. Pozwala użytkownikom tworzyć zaawansowane technologicznie strony internetowe, w oparciu o przyjazny i intuicyjny panel. Głównymi wyróżnikami są prostota w zarządzaniu, duża elastyczność, śledzenie statystyk w systemie Google Analytics, a także możliwość zarabiania pieniędzy przez użytkowników w Google Adsense. Jak tłumaczy Adam Włodarczak, pomysłodawca Futboland.pl, plan rozwoju na najbliższe lata zakłada skupianie uwagi na mechanizmach grywalizacji, planowane jest przeprowadzenie szeregu konkursów z wartościowymi nagrodami dla najaktywniejszych użytkowników, a także wprowadzenie funkcjonalności premium i wersji mobile dla stron.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)