W dniach 13-14 maja w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja konferencji Atmosphere, która dedykowana będzie firmom dynamicznie rozwijającym swoje usługi w sieci WWW. Wśród gości specjalnych spotkania są m.in. Paul Hammond, odpowiedzialny za takie projekty jak webkit2png, favcol, minimum i flickr oraz Brian McCallister, światowej sławy koder, pracujący dla największego na świecie serwisu społecznościowego Ning oraz Apache Software Foundation.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Główną ideą Konferencji Atmosphere jest zbudowanie platformy wymiany wiedzy dotyczącej funkcjonowania i optymalizacji serwisów internetowych pomiędzy uczestnikami z Europy Środkowo-Wschodniej. Serwisy internetowe funkcjonują w modelu permanentnego rozwoju. Największe z nich obsługują każdego dnia miliony użytkowników. I choć nie każdy portal działa w ten sposób, to jednak większość aspiruje do takich wyzwań.

Jak obsłużyć duży ruch na stronie i co zrobić, aby serwis pozostał stabilny nawet przy rekordowej liczbie użytkowników? Na te i inne pytania będą próbowali odpowiedzieć goście konferencji Atmosphere. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą budować rozwiązania na dużą skalę, szczególnie inżynierowie z doświadczeniem i wizją, którzy chcą rozmawiać o nieszablonowych problemach aplikacji web.

Uczestnicy w trakcie konferencji będą mogli dowiedzieć się, jak połączyć metody pracy różnych działów, posługujących się odmiennym językiem i różnie definiujących cele – menadżerów projektu, DevOps i programistów – tak, aby mogli efektywnie ze sobą współpracować i dostarczać jak najlepsze rozwiązania.

Dla osób, które chcą budować własny globalny startup odbędą się wykłady, na których zainteresowani dowiedzą się, co może ich spotkać w bliskiej przyszłości. Poza tym w ramach Atmosphere 2013 poruszane będą tematy takie jak SaaS, DDoS, optymalizacja Javascript i CCS, HTTP i REST, struktury danych, TDD oraz skalowalność i wydajność serwisów internetowych.

Atmosphere jest niestandardowa pod każdym względem! Uczestnicy otrzymają Raspberry PI – komputer wielkości karty kredytowej, który podłącza się do wyświetlacza oraz klawiatury. Uczestnicy nie wrócą z konferencji z kolejnym plecakiem, a z genialnym gadżetem, który inspiruje i daje możliwość stworzenia projektu w oparciu o minikomputer.

Dla czytelników MamStartup, specjalny kod rabatowy „mamstartup_25” uprawniający do 25% zniżki na udział w konferencji!

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)