Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Satus Venture otrzymał wyróżnienie w kategorii "Innowacyjna Instytucja Otoczenia Biznesu" w konkursie zorganizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Doceniony w szczególności został element współpracy jako strategiczny kierunek od lat realizowany w strukturach Satus.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Tworząc Sieć Inwestorów Prywatnych, SATUS zaprosił do kooperacji aktywnych Inwestorów z dużym potencjałem rynkowym, budując efekt synergii pomiędzy kreatywnością pomysłodawców a wieloletnim doświadczeniem menadżerskim ludzi sukcesu. Eksperyment się sprawdził. Dziś, dzięki wspólnej pracy włożonej w realizację tego przedsięwzięcia, struktura korzysta z wzajemnych doświadczeń i wiedzy oraz interdyscyplinarnego wsparcia eksperckiego.

Wspólnie realizowane są zadania, na które poszczególne podmioty nie mają zasobów. Obecnie w Sieci jest ponad 70 dużych inwestorów indywidualnych ze średnim zaangażowaniem finansowym 0,5 mln oraz blisko 40 spółek w całej grupie kapitałowej. Ponadto Inwestorzy mają dostęp do nowoczesnych instrumentów wspólnego finansowania (FIZy) tworzonych w ramach grupy SATUS.

Uruchomienie nowych, szeroko oddziaływujących w gospodarce zjawisk, ze środków prywatnych jest trudne. Szczególnie, kiedy jest to uzależnione od współpracy zewnętrznych podmiotów a pozytywny efekt rozkłada się na szerokie środowisko. W takiej sytuacji trudno oczekiwać aby to środowisko bezpośrednio i świadomie złożyło się ze środków prywatnych na ten efekt. Środki publiczne zaangażowane w ten proces przez PARP odegrały więc kluczową rolę dla skuteczności projektu Sieć Inwestorów Prywatnych Satus.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)