14.czerwca w centrum coworkingowym IdeaPlace odbędą się Warsztaty UX#2 – wydarzenie organizowane przez wrocławskie studio UX & usability - WitFlow. Tym razem uczestnicy spotkania zmierzą się z problemem projektowym jednego z najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych w Polsce, którego właścicielem jest eBay Classifieds Ltd.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

fot. Barbara Lubczańska – IdeaPlace Wrocław

Ideą Warsztatów UX jest rozwiązywanie realnych problemów projektowych przy użyciu jednej z technik UX. Tym razem uczestnicy spotkania w podziale na grupy zastosują sortowanie kart, czyli metodę pozwalającą kategoryzować informacje oraz elementy stron internetowych. W ten sposób grupy robocze zastanowią się nad rozwiązaniem problemu, który został zidentyfikowany w badaniach użyteczności Gumtree.pl.

Problem podziału kategorii produktowych został zdiagnozowany podczas badań użyteczności niejako przy okazji. Nad jego rozwiązaniem będą mogli zastanowić się wszyscy uczestnicy warsztatów: PMi, developerzy, graficy i projektanci UX. – mówi Iga Mościchowska z WitFlow, która w imieniu eBay Classifieds przybliży problem projektowy.

Uczestnicy spotkania zmierzą się z realnym problemem projektowym, zyskają doświadczenie i nawiążą kontakty z innymi pasjonatami użytecznych interfejsów. Wisienką na torcie podczas spotkania będą słodkości od restauracji Wincentego 21, WitFlow i SMT Software oraz upominki od sponsorów: eBay Classifieds Ltd., Lizard Mobile i Wydawnictwa Helion.

Zapisy na spotkanie ruszą 07.06. Spotkanie jest bezpłatne, odbędzie się 14.06 przy pl. Solnym 15 w godzinach 18:00-21:00. Po Warsztatach organizatorzy zapraszają na afterparty do zaprzyjaźnionego klubu Lot Kury przy ul. Ofiar Oświęcimskich 17 we Wrocławiu.

Zainteresowanych zmierzeniem się z tematem sortowania kart zapraszamy do śledzenia strony www.warsztatyux.pl i Facebooka: http://www.facebook.com/WarsztatyUX . Firmy, które chcą zostać partnerami merytorycznymi kolejnych warsztatów lub sponsorami tych wydarzeń zapraszamy do kontaktu poprzez formularz: http://warsztatyux.pl/kontakt/.

Do zobaczenia na Warsztatach UX #2 we Wrocławiu!

MamStartup jest patronem wydarzenia

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)