Już za kilka tygodni (23-25.06.2013) w Krakowie odbędzie się druga edycja bitspiration – wydarzenia świata internetu i nowych technologii, które po raz kolejny ma szansę stać się świętem biznesu i inspiracją do rozwoju dla osób zaangażowanych w branżę startupową.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zeszłoroczne bitspiration było wydarzeniem niepowtarzalnym pod wieloma względami. Po pierwsze – miejsce konferencji – dość mocno odbiegało od standardowych. Goście konferencji mieli szansę na nawiązanie nowych kontaktów w bardzo przyjaznym otoczeniu klimatycznych knajp na krakowskim Kazimierzu. W tym roku organizatorzy planują podtrzymać ten zwyczaj, gdyż został on niezwykle pozytywnie przyjęty przez uczestników.

Bitspiration było wyjątkowe również ze względu na zaproszonych gości i prelgentów. Imponujące grono przyciągnęło środowisko jak magnes, w tym roku nie zapowiada się inaczej – wśród zaproszonych mówców znajdziemy Johna Biggsa, Alexa Barrerę, Paula Papadimitriou, Petera Cowleya, Bena Dresslera, J.D. Lasicę, czy Heather Russell.

Pierwsza edycja okazała się również być miejscem sprzyjającym innowacjom – to na bitspiration po raz pierwszy polscy odbiorcy mieli szansę usłyszeć o platformie modowej Showroom, która obecnie szturmem podbija rynek, to również na bitspiration uczestnicy poznali Markusa Schultza – twórcę Changers.com – startpu produkującego panele słoneczne do ładowania urządzeń elektronicznych, który w tym roku wygrał pierwszą nagrodę podczas CeBITu 2013. Kolejnym przykładem jest Last Temple – gry stworzonej przez Ganymede, która obecnie honorowana jest tytułem najszybciej rozwijającej się gry na facebooku.

Organizatorzy przewidzieli jednak urozmaicenia – w tym roku dodatkiem do konferencji jest tzw. „pre-conference day“, kiedy to odbywać się będzie Aleja Startupów, Aleja Software House’ów, półfinały konkursu startupowego Demo Day, jak również warsztaty dla początkujących przedsiębiorców. Co ciekawe - organizatorzy podjęli się innowatorskiej inicjatywy – zebrania funduszy na nagrodę dla zwycięskiego zespołu w konkursie Demo Day – a to za pomocą popoularnej platformy crowdfundingowej – indiegogo.com (aby wspomóc kampanię – kliknij tutaj: http://www.indiegogo.com/projects/bitspiration-contest-community-first-prize/x/3057087).

Tegoroczna edycja to również większe zaangażowanie lokalnego środowiska startupowego – wokół bitspiration dziać się będzie sporo tzw. „side eventów“, czyli kreatywnych, krakowskich wydarzeń, które niekoniecznie będą związane z branżą – mają być nietypową inspiracją dla społeczności oraz miejscem spotkania osób, które na co dzień na pewno by się nie spotkały.

Druga edycja ściąga też ciekawych partnerów – wśród nich znajdziemy Partnerów Strategicznych – Województwo Małopolskie i Miasto Kraków. Dlaczego to zjawisko jest ciekawe? Dlatego, żę taka współpraca świadczy o tym, że władze dostrzegają potrzebę wsparcia przedsiębiorczości i rozwoju biznesu w Polsce, nie tylko za pomocą funduszy, ale również wspierania wydarzeń, które mają na celu zbliżyć polskie realia do tych zachodnich – z tego na pewno należy się cieszyć!

Podsumowując – zapowiada się ciekawie, a na pewno międzynarodowo. Kto poważnie myśli o interakcji z branżę internetową w Polsce, powinien się tam pojawić!

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)