Czy projekt za 4 miliony ma szansę na coraz ciaśniejszym rynku? Krzysztof Gagacki z G7 Media wraz z Michałem Brańskim z o2.pl tworzą Swapp, firmę która zajmie się produkcją darmowych gier mobilnych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Bierzemy pod uwagę wpadkę inwestycyjną. Jednak wszystko będziemy dokładnie sprawdzać – zapewnia Krzysztof Gagacki. Do tej pory Gagacki tworzył serwisy dla kobiet, a przed tym pracował w bankowości. W jaki sposób chce sobie poradzić na trudnym rynku?

Prezesem został Radek Zaleski. Zna się na rzeczy. W końcu do tej pory tworzył CDP.pl. Teraz przechodzi do nas. Ja jestem inwestorem, więc to on będzie odpowiedzialny za kluczowe decyzje - dodaje Gagacki.

Sposobem na sukces mają być krótkie gry, w których czas rozgrywki to maksymalnie kilka minut. Tak, aby dało się w nie pograć w autobusie, tramwaju itp. Jak się okazuje, właściciele Swapp mają zamiar "podkraść" konkurencji około 17 osób – tylu pracowników ma liczyć spółka. Docelowo przy produkcji gier pracować mają równolegle trzy zespoły. Pierwsze efekty współpracy inwestorów z G7 Media oraz o2.pl mają się pojawić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

4 miliony złotych, które zostały włożone w projekt, mają wystarczyć na około 12 miesięcy. Jak twórcy będą chcieli je odzyskać, a później na nich zarobić? – Nie planujemy wdrożyć reklam do gier. Skupimy się przede wszystkim na mikrotransakcjach – twierdzi Gagacki. Sam twórca Swapp przyznaje, że to ryzykowny projekt, ale może się udać.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)