Jest kilka źródeł pozyskiwania kapitału dostępnych dla początkującego przedsiębiorcy internetowego.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny
  • Pierwszym źródłem może być FFF (Fools, Friends & Family) czyli znajomi lub rodzina, którzy zaufali przedsiębiorcy i zdecydowali się mu pomóc. Zaletą takiego rozwiązania jest minimum lub brak formalności, ale musimy pamiętać, że na przedsiębiorcy ciąży wtedy odpowiedzialność przed ludźmi, którzy nierzadko są z nim blisko związani.
  • Drugim źródłem może być kredyt lub pożyczka, jednak bardzo często jest to źródło niedostępne dla młodych firm, bez historii działania i z produktami innowacyjnymi technologicznie, gdzie ryzyko powodzenia jest byt duże dla banku.
  • Trzecim źródłem kapitału mogą być aniołowie biznesu - prywatni ludzie, którzy odnieśli sukces i doszli do większych pieniędzy, a teraz są gotowi zaryzykować część swojego majątku pomagając startupom. Zaletą takiego rozwiązania jest szybki proces decyzyjny i minimum formalności, jednak często aniołowie dysponują relatywnie niewielkimi kwotami i nie chcą lub nie są w stanie merytorycznie wesprzeć przedsiębiorcę swoim doświadczeniem (zazwyczaj aniołowie zdobyli majątek i doświadczenia w branżach "tradycyjnych").
  • Dla startupów, które potrzebują większych kwot rzędu kilkuset tysięcy i są gotowe zrezygnować z części udziałów w zamian za wsparcie pieniężne i merytoryczne najlepszym źródłem kapitału będą fundusze venture capital.
  • Ostatnie, ale nie najmniej ważne źródło finansowania projektu to sami pomysłodawcy i ich włożona praca, nierzadko wykonywana po godzinach. W startupie internetowym pomysłodawcy mogą zrobić bardzo wiele bez konieczności pozyskiwania finansowania zewnętrznego.

Masz pomysł na nowe rozwiązanie w branży marketingowej? Wiesz jak innowacyjnie wspierać sprzedaż? Weź udział w Digital Farm. Projekt skierowany jest do pomysłodawców z branży marketingowej, posiadających pomysł na innowacyjne przedsięwzięcie i chęć rozpoczęcia działalności gospodarczej. Koncentruje się na pomysłach opartych na nowoczesnych metodach marketingowych. Do branży tej kwalifikują się przedsięwzięcia wykorzystujące w sposób niestandardowy dostępną wiedzę i urządzenia marketingowe. Dla Wnioskodawcy najciekawszymi pomysłami na biznes będą te, które odznaczają się wysoką innowacyjnością i zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Celem projektu jest wybór pomysłów, w których decydującą rolę odgrywa technologia lub innowacyjny model wykorzystania istniejących rozwiązań, gdzie głównym trendem napędzającym rozwój jest konwergencja urządzeń i platform programistycznych. Szczegóły dostępne są na stronie www.lmsinvest.pl.

źródło: informacja prasowa


Komentarze (0)