... ... ...

Koniunktura w Zachodniopomorskiem – co wskazuje Zegar Biznesu na nowy kwartał?

Dodane

30-07-2013

Mam Startup

Przedsiębiorcy zachodniopomorscy nie po raz pierwszy zbyt optymistycznie przewidywali poprawę koniunktury na zamknięcie II kwartału 2013. Drugie w tym roku opublikowane wyniki pomiaru Zachodniopomorskiego Zegara Koniunktury potwierdzają niestety pogłębienie się zjawisk kryzysowych w gospodarce regionu. Udostępniony w zeszłym miesiącu Zegar Koniunktury zmierzył kolejny kwartał w gospodarce regionu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wskazania Zachodniopomorskiego Zegara Koniunktury za II kwartał 2013 roku zdają się potwierdzać wcześniejsze ogólnopolskie prognozy, oczekiwania i nastroje koniunkturalne o dalszym pogłębieniu się fazy spowolnienia gospodarczego w tym okresie, zwiastujące zbliżanie się do punktu zwrotnego w koniunkturze. Nasi przedsiębiorcy jednak oczekiwali polepszenia koniunktury już w II kwartale, podobnie jak to było w ubiegłym roku, gdy lepsze statystycznie wyniki w II i III kwartale właśnie odróżniały nas od tendencji ogólnopolskich. Niestety tym razem wzorzec zachodniopomorski, typowy ze względu na branżowy profil gospodarki województwa, nie powtórzył się. – wyjaśnia współtwórca Zegara, prof. Aneta Zelek, Prorektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.iznesu w Szczecinie.

Zachodniopomorski Zegar Koniunktury udostępniła w czerwcu br. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu wraz z firmą BTC, jako element wspólnego projektu ZegarBiznesu.pl - platformy internetowej dedykowanej rozwojowi lokalnego biznesu oraz współpracy sieciowej firm i sfery nauki.

Zegar Koniunktury bada trendy koniunkturalne Pomorza Zachodniego oraz pokazuje oczekiwane tendencje zmian na najbliższy kwartał. Dzięki wsparciu unijnemu, na portalu ZegarBiznesu.pl każdy może teraz sam sprawdzić kondycję gospodarki w interesujących go sektorach usług, przemysłu, okresach czy podregionach, a także porównać je ze wskaźnikami dotyczącymi Polski czy strefy euro.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)