... ... ...

Fundusz 3TS Capital Partners zebrał 103 miliony euro dofinansowania

Dodane

12-09-2013

Mam Startup

3TS Capital Partners, jedna z wiodących firm zarządzających na rynku Private Equity i Venture Capital w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił zamknięcie pierwszej rundy (first closing) swojego ostatniego funduszu TCEE Fund III z kapitałem w wysokości 103 milionów euro (136 milionów dolarów).

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Nowy fundusz będzie kontynuował dotychczasową strategię 3TS inwestycji kapitałowych w dynamicznie rozwijające się spółki głównie z szeroko pojętej branży TMT, w tym w szczególności z takich sektorów jak Internet i Nowe Technologie, Media i Komunikacja oraz Nowoczesne Usługi (Technology-Enabled Services).

Podczas gdy otoczenie rynkowe nadal pozostaje trudne, ten rok okazuje się być bardzo dobry dla 3TS. Po sprzedaży do inwestorów strategicznych pakietów w SolveDirect i Investor.bg wiosną tego roku, obecnie jesteśmy zaawansowani w procesach wyjścia z kolejnych dwóch udanych inwestycji. Również zamknięcie pierwszej rundy funduszu technologicznego na ponad 100 milionów euro jest dużym osiągnięciem na dzisiejszym rynku europejskim i sygnalizuje poprawę klimatu inwestycyjnego zarówno dla naszego regionu, jak i sektora technologicznego - powiedział Pekka Mäki, Partner Zarządzający 3TS.

Teraz wraz z zamknięciem nowego funduszu, możemy kontynuować wspieranie dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw poprzez inwestycje w ich rozwój, jak i transakcje wykupów. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma ciekawymi spółkami z regionu, zarówno liderami lokalnych rynków jak i spółkami z potencjałem na sukces na rynku globalnym - dodał Zbigniew Łapiński, Partner.

Inwestorami w funduszu 3TS TCEE Fund III są renomowani inwestorzy instytucjonalni m.in. Cisco Systems, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR), Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) oraz OTP Bank. W związku z dalszym zainteresowaniem inwestorów, 3TS planuje poszerzyć grupę inwestorów nowego funduszu o kilka podmiotów w ciągu najbliższych miesięcy. Po utworzeniu nowego funduszu, łączna wartość aktywów zgromadzonych przez 3TS przekroczy 300 milionów euro.

Portfolio 3TS obejmuje obecnie 11 firm, takich jak ClickAd i Rankomat w Polsce, Avangate w Rumunii, BKS w Czechach, eCift w Turcji oraz Piano Media ze Słowacji. 3TS planuje inwestować w 3-5 spółek rocznie w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej od państw nadbałtyckich do Turcji, z naciskiem na finansowanie rozwoju poprzez inwestycje w przedziale od 2 do 10 milionów euro, z możliwością realizacji mniejszych lub większych inwestycji w wyjątkowych przypadkach.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)