27 września odbędzie się szóste już spotkanie innowacyjnych przedsiębiorców Śląska – TechMine Startups.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Już po raz szósty, 27 września (piątek) o godz. 16:00 w hotelu Centrum Inofrmacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a), odbędzie się TechMine Startups. W programie są wystąpienia prelegentów (Ravi Ruparel, Piotr Fuglewicz, Marcin Kawalski), rozmowy o inwestowaniu w innowacje oraz szansa dla młodych firm na zaprezentowanie się przed inwestorami w pitch session. Swoje pomysły przedstawią publiczności i gronu inwestorów i aniołów biznesu. To doskonała szansa na znalezienie poważnego partnera, który pomoże w rozwoju firmy.

TechMine Startups to nie akademickie pogaduszki, ale biznesowe rozmowy o finansach, modelach biznesowych, handlu, prawie, marketingu czy inwestycjach. O wszystkim, co jest istotne dla skutecznego prowadzenia firmy. Uczestnicy spotkań znaleźli w TechMine nie tylko wiedzę, ale i nowych partnerów biznesowych. Pozyskano też inwestorów oraz wiele cennych informacji zwrotnych.

Spotkania TechMine rozpoczęły się końcem 2011 roku z inicjatywy Łukasza Zjawińskiego, który organizuje szereg inicjatyw pod marką TechMine. Organizacja jest nieformalna i skupia ludzi, którzy wspólnie chcą budować ekosystem umożliwiający powstawanie, rozwijanie i inwestowanie w innowacyjne firmy. TechMine, choć nieformalny, to realnie współpracuje z lokalnymi organizacjami, uniwersytetem czy firmami z regionu. We współpracy TechMine i Uniwersytetu Śląskiego powstały też pierwsze studia podyplomowe dla przedsiębiorcó, prowadzone przez praktyków biznesu – Akademia Umiejętności Biznesowych i Zarządzania.

W poprzednich odsłonach konferencji TechMine Startups wzięły udział setki uczestników, wśród których znajdowali się głównie przedsiębiorcy, inwestorzy oraz osoby poszukujące finansowania. Młode firmy miały okazję zaprezentować się przed inwestorami a wszyscy mieli możliwość nawiązywania nowych kontaktów i rozmów o biznesie w kontekście technologii i innowacji. Podobnie będzie tym razem.

Podczas wszystkich spotkań, społeczność TechMine stawia na realną dyskusję, konstruktywną krytykę i wspieranie dobrych inicjatyw, aby promować przedsiębiorczość innowacyjną w regionie.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)