Na polskim rynku zadebiutowała właśnie nowa marka Lamps&Co. – polska firma, która oferuje designerskie dodatki do wnętrz – głównie oświetlenie. Premierowa kolekcja to lampy przeznaczone do pokoju dziecięcego. Połączenie klasycznych w formie, drewnianych podstaw i kolorowych abażurów dodaje wnętrzu naprawdę wiele uroku. Zobaczcie sami...

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Lamps&Company powstała w 2012 roku. Jej założycielką i projektantką jest młoda mama – Anna Nawrot, która pasję do projektowania i miłość do pięknych dodatków przekuła na nowatorski, kobiecy pomysł na biznes. Dodatkową motywację stanowił brak ciekawej oferty rynkowej produktów do urządzenia dziecięcego pokoju – szczególnie oświetlenia. Wyszukanie interesujących i dobrych jakościowo materiałów, opracowanie pierwszych wzorów i stworzenie prototypów, zajęło jej kilka miesięcy.

Zawsze marzyłam o klasycznej, drewnianej lampie stojącej na komodzie, która rzucałaby ciepłe światło w pokoju dziecka. Pomysł powstał w odpowiedzi na lukę w segmencie oświetlenia, którą zauważyłam urządzając pokój dla swojego dziecka. Bardzo trudno było mi znaleźć na naszym rynku oświetlenia taką lampę do dziecięcego pokoju, która ma jednocześnie ciekawy design, nowoczesny wygląd, a do tego jest wysokiej jakości – mówi Anna Nawrot, projektantka i pomysłodawczyni marki Lamps&Company.

Lampy od Lamps&Company to połączenie skandynawskiej prostoty z amerykańskim luzem. Podstawy są delikatne, wykonane z drewna, utrzymane w pastelowej tonacji bieli, różu i niebieskiego lub intensywnych barw jak pomarańcz, czerwień, granat. Proste w formie abażury przełamują „spokój”, wprowadzając nas w klimat zabawy, kolorów, żywych barw.

Materiały, które wykorzystuję do abażurów pochodzą w większości od zagranicznych dostawców, takich jak Robert Kaufman, Michael Miller czy Moda Fabrics. Abażury i drewniane podstawy lamp wytwarzane są natomiast przez małe polskie manufaktury – mówi Anna Nawrot.

Obecnie w ofercie firmy znajdziemy lampy w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach abażurów. Wzbogacić design pokoju możemy również dzięki pasującym pufom oraz poduchom w korespondujących z lampami wzorach. Tworząc tę markę i pracując nad asortymentem zależało mi przede wszystkim na tym, aby kolekcje były ze sobą spójne. Aby młodzi rodzice wybierający elementy wystroju pokoju swojej pociechy mieli możliwość skompletowania różnych elementów utrzymanych w tej samej tonacji i stylu – dodaje Anna Nawrot.

Przepiękne lampy, pufy oraz poduchy wszystkie wyprodukowane w Polsce można nabyć w sklepie internetowym www.lampsandco.pl.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)