Paliwko to platforma pozwalająca użytkownikom szybko lokalizować stacje benzynowe i porównywać ceny paliwa. Do dostępnych do tej pory wersji na iOS i Android, pomysłodawcy dołączyli również tradycyjny serwis webowy www.paliwko.pl.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Aplikacja jest dostępna od grudnia 2013 roku i skorzystało z niej już 30 tysięcy unikalnych użytkowników. Baza stacji oraz ceny dostarczane są przez użytkowników, którzy chcą pomóc swoim kolegom kierowcom oraz wziąć udział w konkursie o bon na paliwo. Z dnia na dzień przybywa nowych stacji i aktualnych cen. Już teraz Paliwko jest najbardziej kompletną i rzetelną bazą stacji paliw w Polsce.

Do tej pory internetowe porównywarki cen dotyczyły wyłącznie produktów sprzedawanych przez internet, a przecież cały czas większość pieniędzy wydajemy poza siecią. Wydatki na paliwo stanowią znaczną część budżetów domowych Polaków i uznaliśmy, że warto wykorzystać mobilną technologię, aby można było oszczędzać na tankowaniu – mówi pomysłodawca Paliwka, Krzysztof Mrugacz.

Okazuje się, że na paliwie możemy zaoszczędzić niemałe pieniądze. Wszystko zależy od pokonywanego przebiegu oraz systematyczności tankowania na tańszych stacjach. - Różnice w cenach osiągają nawet 40 groszy na litrze paliwa, co przy rocznym przebiegu 25 tys. km pozwala oszczędzić około 1000 złotych. Podobną sumę możemy oszczędzić korzystając z tradycyjnych porównywarek internetowych takich jak Ceneo czy Rankomat. Pamiętajmy, że samochód ubezpieczamy raz na rok, a sprzęt RTV i AGD wymieniamy znacznie rzadziej – mówi Krzysztof Mrugacz.

Mobilne porównywarki cen paliwa odnoszą sukcesy zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że problem wysokich cen paliwa nie dotyczy tylko naszych rodaków. Przykładami podobnych aplikacje są amerykańskie Gas Buddy i niemieckie TankenApp.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)