Po długim procesie selekcji Wayra CEE wybrała najlepsze startupy technologiczne Europy Środkowej do swojego programu akceleracyjnego. Wśród nich jest polski projekt: Telmedicin.com – platforma konsultacji medycznych online.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Telmedicin był także jednym z 20 najlepszych polskich startupów wybranych przez Agorę do uczestnictwa w Startup Fest. Serwis działa od połowy lutego działa w wersji beta na rynku polskim. Obecnie jest skierowany do młodych rodziców i umożliwia przeprowadzenie wideokonsultacji medycznej w sprawie zdrowia dzieci, ciąży i karmienia piersią z lekarzem pediatrą, położną, fizjoterapeutą lub konsultantem laktacyjnym.

Portal rozpoczął działanie w Polsce, ale pilotażowe wersje są także uruchamiane na Węgrzech i w Czechach. Model biznesowy firmy to pobieranie prowizji od każdej płatności za konsultację medyczną, a cena konsultacji jest ustalana indywidualnie przez medyka. Portal zaprasza do współpracy lekarzy, położne, pielęgniarki i fizjoterapeutów.

Wayra to inicjatywa firmy Telefónica i jeden z największych akceleratorów, posiadający siedziby w 14 miastach na całym świecie. Program akceleracyjny trwa 8 miesięcy, dzięki niemu zwycięskie teamy otrzymają przestrzeń biurową, know-how, dostęp do 300 milionów klientów firmy Telefónica i inwestycję w wysokości 40 000 Euro.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)