Poznański startup stworzył w 30-ogodzinnym maratonie najlepiej oceniony przez jury prototyp aplikacji. Nagrodą jest kontrakt na stworzenie pełnowartościowej aplikacji dla Škody.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Do rywalizacji o kontrakt stanęło osiem firm zaproszonych przez ECDF mKlaster oraz Škodę. Tematem przewodnim było rodzinne podróżowanie. Zadanie polegało na opracowaniu pomysłu aplikacji w trakcie intensywnych warsztatów Design Thinking, które odbyły się w sobotę (26.04), a następnie stworzeniu w ciągu 24 godzin prototypu produktu.

Jury oceniało zgodność projektów z wartościami Škody (Simple & Clever), wpływ na bezpieczeństwo jazdy, zaawansowanie techniczne, aspekt społecznościowy oraz rzeczowość prezentacji. Nagrodą dla najlepszej aplikacji był kontrakt o wartości 30 tys. złotych na przygotowanie aplikacji bazującej na przedstawionym prototypie.

Zespół Whalla Labs zaprezentował projekt „Škoda Driver” – symulator wirtualnej jazdy pomagający najmłodszym stawiać pierwsze kroki w świecie motoryzacji. Ponieważ oparty jest na realnym sygnale i mapach GPS dziecko ma możliwość, aby w ciekawy i przystępny sposób obserwować swoją lokalizację i śledzić na bieżąco trasę. Dodatkowo, za pomocą atrakcyjnych gier i quizów, nabywa podstawowe umiejętności praktyczne, takie jak znajomość znaków drogowych, obsługa i budowa auta.

Pomysłodawcą akcji jest ECDF mKlaster, a partnerami firma ŠKODA Polska, która ufundowała główną nagrodę oraz Poznański Park Technologiczno Przemysłowy, udostępniający przestrzeń i infrastrukturę techniczną. Warsztaty kreatywne przeprowadził Design Thinking Poznań.

źrodło: informacja prasowa

Komentarze (0)