NASZ, pierwsza kompleksowa wystawa polskiego wzornictwa w Stanach Zjednoczonych, zorganizowana przez Culture.pl rozpocznie się 16 maja w ramach festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku. Dzięki aplikacji autorstwa Circus Digitalis, również polska publiczność będzie mogła zobaczyć prace wszystkich artystów biorących udział w tym projekcie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

NASZ jest przekrojową prezentacją współczesnego wzornictwa, na którą składają się przedmioty zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Wystawa jest efektem projektu badawczo-rozwojowego zainicjowanego przez kuratorów Gosię i Tomka Rygalika, których ideą było ukazanie transformacji przedmiotów użytkowych w obiekty mające wartość artystyczną.

Do udziału w projekcie zaproszono grono uznanych projektantów, którzy stworzyli projekty unikatowe, dedykowane nowojorskiej prezentacji.

W nowojorskiej wystawie weźmie także udział Circus Digitalis, wydawca cyfrowy specjalizujący się w interaktywnych, trójwymiarowych publikacjach z obszaru designu i sztuk wizualnych. Nakładem pracy tego studia jest aplikacja NASZ której bazą jest autorskie rozwiązanie Circus Digitalis - cyfrowy katalog CUST.

Podobnie jak inne aplikacje tworzone przez Circus Digitalis, NASZ przenosi szczegółowo obiekty prezentowane na wystawie w rzeczywistość wirtualną - oddaje w pełni ich materiał, funkcjonalność, a także opowiada o procesie projektowym i przybliża historię ich powstawania.

Głównym łącznikiem ideowym prezentowanych na wystawie przedmiotów jest transformacja - dlatego stworzyliśmy kilkanaście animacji 2D bazujących na grze kształtów i iluzji, które oddają tę ideę w lekki, spójny z charakterem wystawy sposób. - mówi Jacek Nagłowski z Circus Digitalis.

Premiera aplikacji NASZ już wkrótce na Apple Appstore.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)